DBB eş başkanı Hatun: Bankamatik memurlarının provokatif yöntemlerini kabul etmiyoruz

DBB eş başkanı Hatun: Bankamatik memurlarının provokatif yöntemlerini kabul etmiyoruz
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, emek sarf etmeyen hiç kimsenin belediyelerden maaş alamayacağını belirterek, bankamatik memurlarının provokatif yöntemlerini kabul etmeyeceklerini söyledi.

DBB eş başkanı Hatun: Bankamatik memurlarının provokatif yöntemlerini kabul etmiyoruz

Bağlar Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasına katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, yaklaşık 2 buçuk aydır mazbatalarını aldıklarını, neredeyse personelin yüzde 80’inin ismini bilmediklerini belirterek, 8 yıldır kayyım vesayetinin belediyelerde yarattığı tahribat, yapılmayan hizmetler ve sorunlar yumağı ile uğraştıklarını söyledi. Bu sorunlarla uğraşırken 8 yıl boyuncu hiçbir liyakati olmayan, her hangi bir bürokratın yandaşı ve yakını, asıl isimleriyle bankamatik memurlarının belediyelerin içinde haksız bir şekilde maaş aldıklarını bildiklerini ifade eden Hatun, bu durumda olanlar hakkında yasal yollar işleteceklerini dile getirdi. Halka hizmet olarak gelmesi gereken bütçenin yandaşlara ve haksız ihalelerle peşkeş çekildiğini vurgulayan Hatun, “İdari birimlerimiz bu konularla ilgili bir çalışma yürütmektedir. Peyderpey tespit ettiğimiz tüm hukuksuzlukları başta kamuoyuna ve halkımıza açıklayacağız, idari birimlerimizce bunları hukukun önüne bir dava olarak bırakmaya çalışıyoruz” dedi.

‘Kendilerince kayyıma zemin hazırlıyorlar’

Seçim çalışmalarından bugünlere kadar kendilerini zan altında bırakarak, itibar suikastı yapan bazı gazetecilerin olduğunu ifade eden Hatun, hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan, bizleri zan altında bırakmaya çalışan, kendilerince kayyıma zemin hazırlayan onlarca odak bulunduğuna dikkati çekti.

DBB eş başkanı Hatun: Bankamatik memurlarının provokatif yöntemlerini kabul etmiyoruz

 ‘Belediyeler hizmet edemez duruma getirildi’

Belediyelerin bütçelerinin halkın vergileriyle oluşturulduğunu ve bunu hizmete dönüşmesi gerektiğini hatırlatan Hatun, “Bu bütçeler, halkın başta sağlık, ulaşım, su, altyapı, eğitim, kültür sanat çalışmaları için kullanılmak üzere veriliyor. Bunlar bizim cebimizden çıkardığımız para değil. Kayyım vesayeti, 8 yıl boyunca kentin hiçbir alanına tek çivi çakmazken, sayısız vasıfsız, liyakatsiz yandaşları belediyelerin içine doldurup, belediyeleri hizmet edemez, maaşları ödeyemez duruma getirmiştir. Bizim görevimiz ise çarçur edilen bütçeyi kentin ihtiyaçları için kullanacağız. Halk da bizi bu nedenle seçmiştir” diye konuştu.

‘Provokatif yöntemleri kabul etmiyoruz’

Yandaş medyanın kendileri hakkında yürüttüğü karalama politikasını hatırlatan Hatun, emek sarf etmeyen, alın teri dökmeyen hiç kimsenin belediyelerden maaş alamayacağını söyledi. Bankamatik memurlarının provokatif yöntemlerle kamu kurumları önünde çadır kurmaya çalıştığını belirten Hatun, “Bu tür provokatif yöntemleri kabul etmiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.