Büyük şehirlere kurban sevkiyatı sürüyor
AMİDA HABER – Kurban bayramının yaklaşmasıyla kurbanlık sevkiyatı da son hızıyla devam ediyor. Başta büyük şehirler olmak üzere birçok kente kurbanlıklar, büyük baş hayvancılığının önemli merkezlerinden biri olan Ardahan ve ilçelerinden gönderiliyor.
Büyükbaş hayvanlar, gerekli kontrollerinin ardından tır ve kamyonlara yüklenerek batı illerine sevk edildi.
Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Fatih Cineviz, kurban sevkiyatının sürdüğünü söyledi. Şişman, Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüklerinde sevk öncesi hayvanların sağlık kontrolünden geçirildiğini ve belgelerinin incelendiğini belirtti.
Üreticilerden Fahrettin Kılıç, yaklaşık 41 yıldır kurban sevkiyatı yaptığını söyleyerek, ’’41 yıldır kurbanlık işi yapıyorum. Ardahan’ın doğal meralarında beslenen kurbanlıklarımız tamamen organiktir. Silaj ve küspe ile besleme yapmıyoruz. Şimdiden alıcılarına hayırlı olsun’’ dedi. (Haber Merkezi)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.