Diyarbakır Barosu’ndan Starbucks ve Borger King açıklaması

Diyarbakır Barosu’ndan Starbucks ve Borger King açıklaması
Diyarbakır Barosu Filistin’e destek amaçlı Starbucks ve Borger King şubelerine yapılan saldırılarla ilgili açıklama yaptı.

AMİDA HABERDiyarbakır Barosu son günlerde kentte Starbucks, Borger King ve McDonald’s şubelerine yapılan saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Protesto gösterilerinde vatandaşların büyük bir panik, korku ve endişe ile işyerlerinden kaçmak zorunda kaldıklarını belirten Baro, paniğe sebebiyet verecek hiçbir eylem tarzını kabul etmediklerini söyledi.

Diyarbakır Barosu’nun açıklaması şöyle:

starbucks1.jpeg

Son günlerde kentimizde bir kısım özel işletmelere İsrail’i protesto gösterileri kapsamında bazı gruplar tarafından girildiğine ve işyerlerinde bulunan insanların büyük bir korku ve endişeyle işyerlerinden kaçmak zorunda kaldıklarına dair görüntüler kamuoyuna yansımıştır.

Diyarbakır Barosu yıllardır ifade özgürlüğünü savunmakta ve bu hakka yönelik her türlü müdahaleye karşı mücadele etmektedir. Toplantı ve gösteri hakkı kapsamında herkesin önceden izin almaksızın barışçıl toplanma ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına saygı duymakla birlikte, bu hakkın iş yerlerine girilerek burada bulunan insanlar üzerinde korku ve paniğe sebebiyet verecek şekilde kullanılmasını asla kabul etmiyoruz.

Diyarbakır Barosu olarak bu ve benzeri eylemlere karşı olduğumuzu bir kez daha belirtiyor; şiddet içerecek olaylarının meydana gelmemesi, yaygınlaşmasının önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilmesi için öncelikle herkesi sağduyulu davranmaya davet ediyor, yetkililerden de gerekli önlemleri almalarını bekliyoruz.

Dün 2 şubeye saldırı olmuştu

starbucks.jpg

Dün İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eden bir grup, Diyarbakır 75. metre yolu üzerinde bulunan Starbucks ve Sur ilçesinde bulunan Borger King şubelerine karşı eylem yapmış ve vatandaşlar o işyerlerinden dışarı çıkartılmıştı. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum