DEM’li belediye kayyımdan kalan borcu açıkladı!

DEM’li belediye kayyımdan kalan borcu açıkladı!
Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün, kayyım döneminden 140 milyon 879 bin TL borç kaldığını açıkladı.

AMİDA HABER- 31 Mart seçimlerinden iş başına gelen DEM Partili Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün, belediyenin borçları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Kayyımın iş başında olduğu 2019-2024 yılları arasında 140 milyon 879 bin TL biriktiği açıklandı.

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ergün, seçim günü belediye deposunun boşaltıldığını ve buna dair gerekli yasal başvuruları yaptıklarını söyledi. 4 Nisan'da belediyenin kamera kayıtlarının tümünün silinerek hard disklere el konulduğu dile getiren Ergün, görüntüleri istedikleri ilgili güvenlik şirketinin 200 milyon dolar karşılığında iadenin yapılacağı yanıtı verdiğini ifade etti.

yenisehir.jpeg

18 taşınmaz devredildi

Akdağ, belediyenin borç miktarını aktardı. Belediyenin toplam borcunun 140 milyon 879 bin 119 TL olduğunu aktaran Akdağ, devredilen 18 taşınmaza dair de şu bilgileri paylaştı:

* New Mekan Kütüphane, Ahi Evran Hanımevi, Ahi Evran İkinci Bahar Kıraathanesini ile Engelsiz Yaşam Merkezi, 25 yıllığına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na devredildi.

* Rabia-tül Adevviyen Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na hibe edildi.

* Ahi Evran Kütüphane, TOKİ Bilgi Evi ve 2 Yas Evi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 25 yıllığına tahsis edildi.

* 1 hisseli daire TÜGVA'ya 36 yıllığına tahsis edildi.

* Aziya İzzetbegoviç Gençlik Merkezi, 1 adet prefabrik yapı (5 yıllığına) ve Gençlik ve Kültür Merkezi, İlçe Müfütlüğü'ne tahsis edildi.

* 1 adet prefabrik yapı, 10 yıllığına İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edildi.

* 1 adet bina, 25 yıllığına Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşmaya tahsis etti.

* 1 Kültür ve Sanat Merkezi, Yenişehir Kaymakamlığı'na devredildi.

* Fidanlıktaki 10 dönümlük arazi, 25 yıllığına Yeşilay Cemiyeti'ne tahsis edildi.

Taşınmazların toplam maliyeti 653 milyon

Akdağ, taşınmaz devirleri listesinde yer alan 16 taşınmazın toplam maliyetinin 653 milyon 347 bin TL olduğunu aktardı. Akdağ, tüm tahribatlara rağmen çalışmalarının devam edeceğini vurguladı. Akdağ, görüntü kayıtlarının silinmesi ile ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Şirketin hard disklerin iadesi için bizden istediği fiyat bu. Görüntüleri istediğimizde bunu talep ettiler. Bu hard disklerin fiyatı mı bu, başka bir şey mi bizde anlamadık. Ama bunları tek tek teyit edeceğiz. Mahkemeye verdik. Mahkeme sonucunu bekleyeceğiz" dedi. (Haber Merkezi)

Benzer Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum