Diyarbakır Barosu: Tanıklar baskı altına alındı

Diyarbakır Barosu: Tanıklar baskı altına alındı

Diyarbakır Barosu, MHP eski İl Başkanı Cihan Kayaalp’ın beraati ile ilgili, “Tanıkların çeşitli aşamalardaki çelişkili ve tutarsız beyanları tanıkların baskı altına alındığını, bu şekilde beyanlarının değiştirildiğini göstermektedir” dedi.

AMİDA HABER - Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi, MHP eski İl Başkanı Cihan Kayaalp’ın beraati ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, bir önceki duruşmada ceza talep edilen Kayaalp’ın beraatinin kabul edilemez olduğu belirtildi. Tanıklara baskı yapıldığına işaret edilen açıklama şu ifadelere yer verildi:

“Dosya kapsamındaki tanıkların aşamalardaki çelişkili ve tutarsız beyanları tanıkların baskı altına alındığını, bu şekilde beyanlarının değiştirildiğini göstermektedir. MHP teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Cihan Kayaalp hakkında verdiği röportajda, MHP Diyarbakır İl Teşkilatının feshine ilişkin olarak; fesih açıklaması yapmadan tam 1 hafta önce bizzat teşkilatları içinden bu bilgilerin kendilerine geldiğini, teşkilat olarak kendi içlerinde bir istihbari yapının olduğunu, bu olayda da iddiaların doğru olduğunu tespit edince Genel Başkanın kesin emriyle gereğini yapıp hemen fesih işlemini gerçekleştirdiklerini belirtmiştir. Mağdur vekili tarafından, olay hakkındaki açık bilgisi sebebiyle MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın tanık olarak dinlenilmesi talep edilmişse de mahkeme tarafından talebin reddine karar verilmiştir. Sanık hakkında yapılan yargılamanın bu haliyle eksik ve hukuka aykırı olduğunu, sanık hakkında verilen beraat kararını kabul etmediğimizi ve hukuki sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna bildiririz.” (Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.