Diyarbakır Valiliği’nden işe alım duyurusu: Detaylar haberimizde

Diyarbakır Valiliği’nden işe alım duyurusu: Detaylar haberimizde
Diyarbakır Valiliği, merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere 1608 personel alımı için işe alınacak sayının 4 katı olan 6 bin 432 başvurunun değerlendirmeye alınacağını açıkladı.

AMİDA HABER – Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan duyuruda, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere toplam 1608 adet personel alımı yapılacağı ilan edilmiş ve başvurular, 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında E-devlet üzerinden elektronik ortamda alınmıştır.” denildi.

KPSS puanı esas alınacak

4 katı kadar aday belirleme işlemi yapıldığı belirtilen açıklamada, “İlan edilen pozisyon ünvan sayısının adayların KPSS puanına göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yaptıkları tercih sıralaması göz önünde bulundurularak sadece bir yer (merkez veya taşra) ve pozisyon unvanı için gerçekleştirilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Diyarbakır Valiliği Personel Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamanın devamı şu şekilde: “İlan edilen pozisyon ünvan sayısının 4 katı arasına giren adayların başvurusu ve başvuru belgeleri, modülde yer alan başvuru belgeleri üzerinden ilgili sınav komisyonlarınca (adayın, ilan edilen pozisyon ünvan sayısının 4 katı içerisine girdiği yer; Bakanlık merkez teşkilatı ise Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatı ise ilan edilen pozisyon ünvanları için pozisyon ünvanının bulunduğu Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüğü) kontrol edilecektir.

2024/04/17/diyarbakir-turist-turizm11.jpg

İtirazlar 10-13 Mayıs tarihlerinde

İlgili sınav komisyonu tarafından yapılan inceleme sonucunda başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adayların başvuruları “Red” edilerek SMS ile ilgili adaylara bildirim yapılacaktır. Başvuru değerlendirme sonuçlarına itirazlar; 10-13 Mayıs 2024 tarihleri arasında hafta içi (09:30 16:00) saatleri arasında ilgili sınav komisyonlarına yazılı olarak, itirazda bulunulan hususların belgelendirilmesi şartı ile kabul edilecektir. İtiraz üzerine Sınav Komisyonlarınca verilen kararlar kesin olup, itiraz için belirtilen tarih ve saat aralığı dışında evrak kaydına veya faksına iletilen itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

2024/04/19/diyarbakir-arsiv.jpg

E-devlet üzerinden öğrenebilecekler

Adaylar başvurularına ait durumunu; E-devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden takip edebileceklerdir. Sınav ile ilgili bilgilendirmeler için adaylara herhangi bir yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Bakanlığımız web sayfasında yayımlanan duyurular ile E-devlet üzerinden “Başvurularım” sekmesinde durum bilgisinin takip edilmemesi nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır.” (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum