Diyarbakır’da oy verme işlemi sona erdi

Diyarbakır’da oy verme işlemi sona erdi
31 Mart Yerel Seçimleri için saat 07.00'de oy verme işlemlerinin başladığı Diyarbakır’ın da aralarında olduğu 32 ilde sandıklar kapandı. Oylar sayılmaya başlandı.

Diyarbakır’da oy verme işlemi sona erdi! 31 Mart Yerel Seçimleri için saat 07.00'de oy verme işlemlerinin başladığı Diyarbakır’ın da aralarında olduğu 32 ilde sandıklar kapandı. Oylar sayılmaya başlandı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için saat 07.00'de başlayan 32 ilde oy verme işlemi, saat 16.00 itibarıyla sona erdi.

Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Antep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Maraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Urfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis'te sandıklar kapandı.

Diğer illerde ise saat 08.00'de başlayan oy kullanma işlemleri 17.00'de sona erecek.

Türkiye yarın 13. yerel seçimini gerçekleştirecek

Süre bitmeden oylar sayılmayacak

Oy verme saatlerinin 07.00-16.00 olduğu illerde saat 16.00, diğer illerde saat 17.00'den önce oylar sayılmaya başlanamayacak. Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler oylarını kullanmış olsalar bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar açılamayacak.

Önce büyükşehir belediye başkanlığı oyları sayılacak

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Seçim yasakları kalkınca açıklama yapılacak

Oy verme günü radyolar ve her türlü yayın organlarınca saat 18.00'e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.

Radyolarda ve her türlü yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri arasında ancak YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek.

Bütün yayınlar, saat 21.00'den sonra serbest olacak, ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.