Diyarbakır’daki Starbucks ve Burger King baskınları meclise taşındı

Diyarbakır’daki Starbucks ve Burger King baskınları meclise taşındı
Diyarbakır’da bir grup tarafından Starbucks ve Burger King işletmelerine İsrail protestosu adına gerçekleştirilen vatandaşlarda panik ve korkuya neden olan baskınlar meclise taşındı..

Diyarbakır’daki Starbucks ve Burger King baskınları meclise taşındı

DEM Parti Diyarbakır milletvekili Serhat Eren, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na Starbucks ve Burger King baskınlarına ilişkin soru önergesi verdi.

Starbucks gözaltlarında yeni gelişme: Tümü serbest       Starbucks gözaltlarında yeni gelişme: Tümü serbest

Eren, daha önce bir parkta dans eden gençlere yönelik saldırıyı da hatırlatarak, son olaylarla bağlantısının araştırılmasını istedi.

Serhat Eren, İşçişleri Bakanı Ali Yelikaya’nın yanıtlaması için şu soruları sordu:

“1- Diyarbakır’da son dönemlerde artan provokasyon girişimleri hakkında bilginiz bulunmakta mıdır?

Diyarbakır’daki Starbucks ve Burger King baskınları meclise taşındı

2- Diyarbakır’da iş yerlerine ve dans gruplarına yönelik saldırılara karışan kişiler hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmış ise bu soruşturma hangi kapsam ve içerikte yürütülmektedir?

3- Diyarbakır’da yapılmak istenen birçok demokratik eylem ve protesto polisin ve kolluk güçlerinin sert müdahalesiyle bastırılırken gerici grupların bu saldırılarına neden hiçbir şekilde müdahale edilmemiştir?

4- Bu saldırıları planlayan ve organize eden yapılar arasında HÜDA-PAR ve AKP Gençlik Kollarının yer aldığı iddiaları değerlendirilmekte midir?

5- Diyarbakır’da benzer olayların tekrar yaşanmaması ve ciddi sonuçları olabilecek bu provokasyon girişimleri için ne tür önlemler alacaksınız?

6- 9 Haziran’da Swing Amed adlı dans okulunun düzenlediği etkinliğe saldıran gruplarla 22 Haziran’daki saldırıyı gerçekleştiren gruplar arasında bir ilişki var mıdır?

7- 9 Haziran’daki saldırıya katılan kişiler hakkında yürütülen bir soruşturma var mıdır? Varsa bu iki saldırı dosyasını birleştirmeye yönelik bir çalışmanız olacak mıdır?”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.