AK Partili Başkan: DEM’li belediyeler işçi kıyımı yapıyor!

AK Partili Başkan: DEM’li belediyeler işçi kıyımı yapıyor!

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Raşit Ocak, DEM’li belediyelerin, işçi çıkardığını, çalışanları verimsiz hale getirecek şekilde mobbing uygulandığını ileri sürdü.

AMİDA HABER - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Raşit Ocak, DEM’li belediyeleri “işçi kıyımı” yapmakla suçladı. Ocak, açıklamasında eski çalışanların da temizlik işleri müdürlüğünde görevlendirildiğini ileri sürerek şunları ifade etti:

“Özetle DEM’li belediyelerde çalışma hayatını düzenleyici, işçi ve işveren ilişkilerinde çalışma barışının sağlanmasını kolaylaştırıcı adımlar yerine; yasa, kanunlar ve evrensel insan hakları çiğnenerek zulüm dönemi başlamıştır. Söz konusu DEM’li Belediyelerde emekçi kardeşlerimize yapılan baskı ve hukuksuzluklara karşı gerekli adımları atacağız.

diyarbakir-arsiv.jpg

‘Hukuki mücadele başlatacağız’

İşten çıkartma, iş yeri değiştirme, mobbing, onur kırıcı davranışlar, ayrımcılık ve ötekileştirme çabalarına karşı; emekçi kardeşlerimizle hukuki mücadele başlatacağız. İlimizde mağdur ve mazlum olmuş bütün belediye çalışanlarının ve emekçilerinin yanında duracağız. İşçilerimize emekçilerimize yönelik baskı, tehdit, işten çıkarmalar son bulana kadar haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.” (Haber Merkezi)

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum