GÜNTİAD seçimlerinin kazananı belli oldu

GÜNTİAD seçimlerinin kazananı belli oldu
Diyarbakır’da kıran kırana geçen seçimlerin galibi yeşil listenin adayı oldu. Yeşil liste adayı Sezai Ayas iki oy farkla GÜNTİAD'ın yeni başkanı oldu. Seçim sonrası iki başkan adayı bir birine sarılarak örnek bir davranış sergiledi.

AMİDA HABER- GÜNTİAD 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Divan Seçimi ile başlayan Genel Kurul, Faaliyet, Mali raporlarının okunması ile devam etti. Daha sonra adaylara söz hakkı verildi.

Dalkıran: Hatırı sayılı noktaya geldi

İlk konuşmayı yapan “Kırmızı Liste” adayı GÜNTİAD Başkanı Mehmet Dalkıran, 2011 yılında küçük bir atölyede kurulan derneğin bugün 191 üye ve binlerce çalışanıyla sadece Diyarbakır’da değil, bölgede ve Türkiye’de hatırı sayılır bir noktaya geldiğini ifade etti. Dalkıran, şöyle devam etti:

“Bu derneğin kurucu başkanı ve benden önceki yönetimlere teşekkür ederim. Bugün 4. Olağan kongremiz. 3 yıl içerisinde 3. defa seçime gidiyoruz. 2020 Ocak ayında ilk geldiğimizde bugünkü itibariyle 3. seçim. Her başımızı kaldırdığımızda bir seçimle karşı karşıya geldik. Ama bu seçimi çok daha farklı, hepimizi onurlandıran ve gururlandıran projelerin seçimi olarak görüyoruz. Rakibimiz ve kardeşim olarak gördüğümüz Sezai ve yönetimiyle birlikte bu seçim çok daha kıymetli ve değerli olduğunun altını çiziyorum. Derneklerin oluşum sebebi birlikteliktir. Özellikle batıya baktığımızda İstanbul gibi Mega kentlerde her ilçede yöre dernekleri var. Sektörel dernekler ise üyelerin yaşamış olduğu sorunları birebir muhatapları ile çözebilmek, bir noktaya taşıyabilmek ve onların sorununu çözmek için vardır. Aynı zamanda güçlü bir birliktelik ve ciddi bir istihdam olduğunda ulaşamayacağımız, açamayacağımız bir kapı yoktur. Bugün yerelden başlayarak genele doğru ulaşamayacağımız hiçbir kurumun olmadığının özellikle altını çizmek istiyorum. Bu anlamıyla bizim kongremiz çok önemli olmakla birlikte şehrin ve ülkenin birçok yerinden demokratik hakkını kullanmak için buraya gelen tüm arkadaşlarımız kıymetlidir.”

sezai-ayas1.jpg

Ayas: Sektörün sorunlarına çözüm olacağız

Daha sonra konuşan “Yeşil Liste” adayı Sezai Ayas, üretim ve istihdam açışından geniş bir yelpazeyi kapsayan tekstil sektörünün enerji, yedek-parça, sarf malzeme ve işçilik başta olmak üzere girdi maliyetlerinin artmasıyla, talepte daralma, üretimde negatif seyrin yaşandığı kritik bir dönemde Genel Kurul’un gerçekleştiğini ifade etti.

Ayas, şöyle devam etti: “Bizler sektörün bütünlüğünü tamamlayan parçalarıyız. Tıpkı bantlarımızın regole sistemi gibi. Eksik hiçbir parçamızın kalmaması için birleştirici bir rol üstlendik. Dayanışmayı, sinerjiyi, güç birliğini artırmak için, sektörün çıkarlarını yurt içi ve yurt dışında daha etkili savunmak için yeni döneme adaylığımızı koyuyoruz. Sektörün ağır sorunlarla karşı karşıya kaldığı bu zorlu süreçte bölge tekstilini güç birliği ile dünyaya tanıtacağız” ifadelerini kullandı.

iki oyla yeşil listenin adayı kazandı

Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) 4. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Yeşil Liste’nin adayı Sezai Ayas seçildi. 179 oyun kullanıldığı seçimde Sezai Ayas 90 oy, Kırmızı Liste’nin adayı Mehmet Dalkıran 88 oy adı. 1 oy da geçersiz sayıldı.

Seçimin ardından yeşil listenin adayı ile kırmızı liste adayı bir birine sarılarak örnek bir davranış sergiledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.