Jiber, küresel markaların ilgi odağı oldu

Jiber, küresel markaların ilgi odağı oldu

Diyarbakır’da yaptığı yatırımlarla adından sıklıkla söz ettiren Jiber, yeni tesisi ile Türkiye’de kendi segmentinde iddialı bir pozisyon almaya başladı.

AMİDA HABER- Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 33 bin metrekarelik modern üretim tesisi ile 600 kişiye istihdam sağlayan Jiber, yine aynı sanayi bölgesinde yeni yatırımlarına devam ediyor. 10 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak yeni tesisin temelleri atılmış durumda. Jiber’in, üretimdeki yatırımlarının yanı sıra yurtiçinde ve yurtdışında mağazacılık alanındaki yatırımları da sürüyor.

4c9dfa2d-90f7-46f3-a80c-d975ee3eccc2.jpg

Güçlü markalar ziyaret etti

Basına açıklama yapan Jiber Yönetim Kurulu üyesi Fadıl Oğurlu, “Gerek yurtiçinde gerekse yurt dışında Jiber’e gösterilen teveccüh artarak devem ediyor” dedi. Oğurlu, “Jiber küresel markaların ilgi odağı oldu. Son bir yıl içerisinde küresel düzeyde faaliyet gösteren güçlü markalar Jiber’i ziyaret etti. Görüşmelerimiz devam ediyor. İyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Küresel markaların Türkiye’ye yönelmesinde pandemi ve sonrasındaki tedarik zincirinde meydana gelen kırılma ve konjöktürel diğer faktörler etkili oldu. Ancak ilave etmemiz ve unutmamamız gereken önemli bazı noktalar daha var. Diyarbakır hazır giyim alanında çok güçlü ilerliyor. Dünyaya örnek olabilecek tesisler kuruluyor. Üretim kalitesi ve standartlar her geçen gün yükseliyor. Dünya markalarının ilgisinde bu hususları da göz ardı etmemek gerekir” diye konuştu.

2023 hedefleri

2023 için hedeflerini belirlediklerini ifade eden Fadıl Oğurlu, yurtdışı pazarlara daha fazla ağırlık vereceklerini söyledi. Oğurlu şöyle devam etti: “Yurt dışında Jiber’e gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgi bizi mutlu ediyor. Bize düşen görev bu ilgiyi etkili iş birliklerine çevirmektir. Bu yönde de güzel gelişmeler var. İyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Son olarak Avrupa’nın iç giyim alanında en güçlü markalarından Palmers kalabalık bir ekiple Jiber’i ziyaret etti. Dünyanın bir çok yerinde iş ortaklıkları kuran Palmers yetkililerinin Jiber’in tesisine yönelik özgü dolu sözlerini bireysel ve kurumsal düzeyde değerlendirmiyoruz. Diyarbakır ve Türkiye için değerlendiriyoruz ve kıymetli buluyoruz.”

Yatırımlara hız verilecek

Yatırımlarına ve pazarın genişletilmesi çalışmalarına hız vereceklerini dile getiren Oğurlu, “Şubat ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek ve sektörümüzün güzide fuarı Linexpo iç giyim ve çorap fuarına hazırlık yapıyoruz. Jiber bu fuara güçlü ve donanımlı katılıyor. Fuara yurt dışından büyük ilgi olacağını düşünüyoruz. Sektörümüz ve ülkemiz için olumlu sonuçlar elde etmeyi umuyoruz” dedi. (Amida Haber)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.