Kadro bekleyen taşeron işçiler meclisin açılmasını bekliyor

Kadro bekleyen taşeron işçiler meclisin açılmasını bekliyor

Taşeron işçiler kadroya geçmek amacıyla sosyal medyada "MeclisinGündemi Taşeron" etiketiyle seslerini duyurmaya çalışıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in seçimden sonraya işaret ettiği kadro çalışması merakla bekleniyor.

AMİDA HABER- Taşeron işçiler kadroya geçmek amacıyla sosyal medya da "MeclisinGündemi Taşeron" etiketiyle seslerini duyurmaya çalışıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in seçimden sonraya işaret ettiği kadro çalışması merakla bekleniyor.

Vedat Bilgin Ne Demişti

"Kamudaki taşeronları planladık. Meclis'in önümüzdeki haftadan itibaren çalışamayacağı bir dönemdeyiz. Önümüzde dosyamız duruyor. Çalışmanın büyük kısmını tamamladık. Seçimden sonraya kalır diye düşünüyorum, çözeceğimiz konulardan birisi bu."

"Toplu sözleşme, iş kanunu, toplu sözleşme kanunu, sendika kanunu gibi bütün çalışma hayatının yasal mevzuatında köklü bir reforma ihtiyaç var” diyen Bakan Bilgin, “Onunla ilgili de bütün hazırlıkları yaptık.

Bir akademi kurulu kurduk. Çalışmayı önümüzdeki dönemde hayata geçireceğiz. 100 bin taşeron işçinin beklediği düzenleme hayata geçirilecek." dedi.

Sosyal Medyada "MeclisinGündemi Taşeron" etiketi gündem oldu. Taşeron işçiler verilen sözün tutulmasını bekliyor. Bu yasadan yaklaşık 100 bin işçinin faydalanacağı düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.