T3 Vakfından 5 bin öğrenciye burs

T3 Vakfından 5 bin öğrenciye burs
Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı, "Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı" kapsamında 4 farklı destek programı ile 5 bin öğrenciye burs imkânı tanıyacak.
T3

Vakfı 5 bin öğrenciye burs verecek. Vakıftan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Dört farklı destek programı olan burs programında İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile katılımcılara sağlanan özel eğitim imkânları sayesinde kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkı sağlanıyor. Başta TEKNOFEST olmak üzere T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 3 bin TL burs desteği verilecek.

Eğitmen-Mentor Burs Programı

T3 Vakfı olarak hayata geçirdiğimiz DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik yapma ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapma imkânı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile katılımcıların yetkin oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik, takımlara mentorluk yapma ve psikososyal gelişimlerini takip etme imkânı sunularak öğrenciler arasında besleyici bir döngü oluşturulması hedeflenen Eğitmen-Mentor Burs Programına lisans ve lisansüstü öğrenciler başvuru yapabiliyor. Burs programı dâhilinde 720 kişiye 10 ay boyunca 3 bin TL burs desteği sağlanacak.

Eğitim Desteği Burs Programı

Türkiye genelinde ortaokul, lise veya üniversitede öğrenim gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Desteği Burs Programı ile de 3 bin 880 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 2 bin TL burs desteği sağlanacak. İhtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği sağlanması ve daha fazla gencin vakıf projelerine dahil edilmesi amaçlanan programın içeriğinde akran eğitimleri, illerdeki ağların güçlendirilmesine yönelik vakıf tanıtım buluşmaları, T3 Vakfı’nın tüm illerdeki sorumluları ile birebirde çalışma fırsatı yer alıyor.

Sen Geleceksin Burs Programı

Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programına yeni dahil olan Sen Geleceksin Burs Programı'nda ise Türkiye genelinden toplam 300 lisans öğrencisine 10 ay boyunca aylık 2 bin 500 TL burs imkanı sunulacak. Sen Geleceksin Diye Burs Programı kapsamında bursiyerler Vakıf’ın 81 ilde yürüttüğü projelere katkı sağlarken, görev bazlı proje geliştirmeye, araştırma yapmaya ve sürecin yönetilmesine destek olacaklar."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.