AK Partili vekil adayı Yaz: Diyarbakır’da 3-4 vekil çıkartırız

AK Partili vekil adayı Yaz: Diyarbakır’da 3-4 vekil çıkartırız

AK Parti Diyarbakır Adayı Mehmet Said Yaz, 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde 3-4 vekil çıkartacaklarını söyledi. Yaz, HDP’nin listesinde Kürt olmadığını iddia etti.

AMİDA HABER- Yaklaşık 20 yıl Diyarbakır Ulu Camii imamı ve vaizliği yapan Mehmet Said Yaz, 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde AK Parti’den 2. Sıra Diyarbakır milletvekili adayı oldu. Rudaw’a konuşan Yaz, Kürt meselesi konusunda açıklamalarda bulundu.

‘Aramızda hiçbir sorun kalmayacak’

Yaz şunları dile getirdi, “Şimdi bana Kürtlüğü verip dinimi benden alsalar bu Kürtlük ve Kürdistan’ı istemem. Biz Müslüman Kürtler olarak dinsiz ve imansız Kürtlük ve Kürdistanilik istemiyoruz. Bugün HDP ve müttefikleri CHP, seküler bir Kürtlük ve Kürdistanilik istiyorlar. Kürtlerin fıtratı İslam’la inşa edilmiştir. Kürt her şeyden vazgeçebilir ama dininden ve namusundan vazgeçmez. (Kürt sorununun çözümü) Biz Müslüman’ız, kitabımız ve peygamberimiz var. Kur’an ‘Müminler kardeştir’ diyor. Peygamberimiz de ‘Kendiniz için istediğinizi kardeşiniz için istemiyorsanız hakiki mümin olamazsınız’ diyor. Biz Kürtler, Türkler, Araplar, Farslar ve tüm Müslümanlar kitabımızın hükmünü kendi aramızda hakem kılalım. Aramızda hiçbir sorun kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.

‘Kürtler neden düşmanlarıyla ittifak yapıyor’

Ak Parti’nin Diyarbakır’da 3-4 vekil çıkaracağını belirten Yaz, “Eskiden oyumuzu biz kendimize veriyoruz derlerdi. Bugün onların listelerinde Kürt yok. Kürtler aptal değil. Kimse Kürtleri aptal yerine koyamaz. Bugün HDP’nin listelerinde solcu Türkler var. Tamamı solcu Türk. Ne Müslüman ne de Kürtler. CHP ve Yeşil Sol Parti, fikir olarak birbirlerine kuzen gibi. İkisi birbirini tamamlıyor. Dersim’i yakan, Kürtleri sürgün eden, idam eden, Kürtlerin camisini ahır yapan, Kürt kıyafetlerini yasaklayan CHP’ydi. Kürtler neden düşmanlarıyla ittifak yapıyor. Demek ki HDP ile CHP arasındaki hakem Amerika’dır. Kürtleri de kandırdılar. Kürtler bunları reddedecekler” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum