Buldan’dan AK Parti'ye Soylu göndermesi: Oxweş olsun size…

Buldan’dan AK Parti'ye Soylu göndermesi: Oxweş olsun size…

Pervin Buldan, mecliste, AK Parti sıralarına dönerek eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçmişte kendi partisine dönerek "Oh oh" demesini hatırlatıp. AK Parti’nin yereldeki seçim yenilgisi için, ‘Bunu hak ettiniz oxweş olsun size' dedi.

AMİDA HABER- DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, AK Parti’nin yerel seçim yenilgisindeh bahsettiği Meclis konuşmasında eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçmişte kendi partisine dönerek “Oh oh” demesini hatırlatarak, “Bizim grubumuza bakarak, oh oh diyerek kayyumları savunan bir İçişleri Bakanı’nız vardı. Şimdi biz size ne diyelim? Oxweş olsun diyelim. Oxweş olsun size, siz bunu hak ettiniz” dedi.

‘AK Parti bir daha iktidar olmayacak’

Pervin Buldan şunları söyledi: “Buradan özellikle Van’ı, Van’daki AK Parti’yi bir tabela partisi haline getiren halkımıza binlerce kez teşekkür ediyorum. Sadece Van’da değil, Türkiye’nin her yerinde AK Parti artık bir darbe aldı. AK Parti artık gidicidir. Bu bize gösterdi ki bir dahaki seçimlerde AK Parti artık iktidar olamayacak. Bunun altındaki nedenlere sırasıyla bakmakta fayda var Kürtlere uyguladığınız zulüm nedeniyle kaybediyorsunuz.

Kürt halkının dilini yasakladığınız için kaybediyorsunuz. Kürtlere demokratik siyasetin önünü kapattığınız için kaybediyorsunuz. Kürt halkının seçmiş olduğu temsilcileri cezaevine gönderdiğiniz için kaybediyorsunuz. Kürtlerin hakkını gasp ettiğiniz için, belediyelerine kayyum atadığınız için kaybediyorsunuz. İşte bu kaybediş, sizin bir daha gelmemek üzere gideceğinizin bir göstergesidir.

Hareketli seçmeni Şırnak’a götürerek kendi adınıza oy kullandırmaktan hiç mi utanmadınız? Süleyman amcanın “Konuş sen nerelisin?” demesinden hiç mi utanmadınız? Van’da Abdullah Zeydan’ın memnu haklarını elinden almaktan hiç mi utanmadınız?

Ayrıca atadığınız kayyumların yapmış olduğu yolsuzluklardan, soygunlardan, hırsızlıklardan hiç mi utanmadınız? Şimdi kalkmış yeniden kayyum muhabbetinin içine giriyorsunuz. Kayyum bu ülkenin bir ayıbıdır. Kayyumlarla ülke yönetilemez bunu görmeniz gerekiyor.

O kayyumlar gittiler. Halk eğer o kayyumları benimsemiş olsaydı, yaptıklarından memnun olsaydı, tekrar sizin adaylarınızı seçerlerdi. Bundan sonra böyle, halk kimi isterse o olacak ve sizler de buna rıza göstereceksiniz. Zorbalıkla bu ülkeyi yönetemeyeceğinizi 31 Mart’ta halkımız size güzel gösterdi.”

‘Oxweş olsun size, bunu hak ettiniz’

Buldan konuşmasında eski içişleri bakanı Süleyman Soylu’ya değinerek şöyle devam etti: ‘Bir içişleri bakanınız vardı. Her kürsüye çıkışta parmak sallayarak, bizim grubumuza bakarak “Oh oh” diyerek o kayyumları savunan bir içişleri bakanınız vardı.

Şimdi biz size ne diyelim? Oxweş olsun size diyelim. Oxweş olsun size. Siz bunu hak ettiniz. Siz bu sonuçları hak ettiniz. Sadece Diyarbakır’da Van’da değil, sadece Hakkari’de Mardin’de Iğdır’da değil, siz İstanbul’da da kaybettiniz. Ankara’da da, İzmir’de de kaybettiniz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.