Büyükşehir’de ‘deprem’ revizyonu!

Büyükşehir’de ‘deprem’ revizyonu!

Diyarbakır Valisi ve kayyumu Ali İhsan Su depremin ardından Büyükşehir Belediyesinde revizyona gitti. Vali Su’nun talimatı ile 2 daire başkanı görevden alındı.

AMİDA HABER- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde geçtiğimiz yıl eski Genel Sekreter Ayhan Kardan’ın görevden alınmasıyla başlayan revizyon sürüyor. Deprem sonrası Vali Ali İhsan Su’nun talimatıyla iki daire başkanı görevinden alındı.

İki daire başkanı görevden alındı

Edinilen bilgiye göre, depremden sonra izin alıp memleketine giden Yazı Kararlar Daire Başkanı Aslan Demirkıran görevden alındı. Demirkıran’ın yerine evrak kayıt bölümünde memur olarak çalışan Metin Ateş atandı.

Kızılkaya kendi isteğiyle ayrıldı

Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkan Ramazan Kızılkaya'nın ise kendi talebiyle görevden ayrıldığı öğrenildi. Kızılkaya’nın yürüttüğü göreve Özel Kalem Müdürü Adnan Türk getirildi.

2 kişi de Unvansız Daire Başkanı olarak atandı

Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Şube Müdürü olarak görev yapan Turgut Şener Unvansız Daire Başkanı olarak atandı. Benzer bir atama Satın Alma biriminde yaşandı. Bu birimde görev yapan Servet Ergül Unvansız Daire başkanlığına atandı.

Eski Vali Münir Karaloğlu getirmişti

Eski Diyarbakır Valisi ve kayyumu Münir Karaloğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde tekniker olarak çalışan Aslan Demirkıran’ı Fen İşleri Daire Başkanlığına getirmişti. Karaloğlu’nun Antalya Valiliği Basın Müdürlüğü’nden getirdiği Ramazan Kızılkaya’yı ise Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak görevlendirmişti.

Birçok ‘İthal’ bürokrat görevden alındı

Bu arada Abdullah Çiftçi’nin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atanmasından sonra, önceki kayyumlar döneminde farklı illerden getirilen birçok ‘ithal’ bürokrat’ görevden alınmıştı. Birçok bürokrat çift maaşla gündeme gelmişti. Haber: İlyas Akengin-özel

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.