Büyükşehir’den ‘Mevlid-i Nebi’ açıklaması: 70 otobüs arızalı

Büyükşehir’den ‘Mevlid-i Nebi’ açıklaması: 70 otobüs arızalı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 28 Nisan tarihinde Newroz Parkı’nda düzenlenecek Mevlid-i Nebi etkinliği için halkın ücretsiz taşınması talebinin reddedildiği iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

AMİDA HABER- Diyarbakır’da HÜDA PAR’a yakınlığı ile bilinen Peygamber Sevdalıları Vakfı 28 Nisan tarihinde Newroz Parkı’nda düzenlenecek Mevlid-i Nebi etkinliği için Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz ulaşım talep etti. İddialara göre, belediye talebi reddetti.

Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama

Ücretsiz ulaşım talebinin reddedildiği iddialarına yanıt veren Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Son günlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığımız hakkında ücretsiz otobüs tahsis edilmediği iddiasıyla asılsız bir kampanya yürütülmektedir. Gerek sosyal medya mecralarında gerekse yazılı basına verilen demeçlerde yapılan açıklamalar gerçekten uzak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizi yıpratmaya dönük çabaların ürünüdür. Belediyemizin yetkili birimleri ile 28 Nisan Pazar günü Newroz Alanı’nda yapılacak etkinlik için bazı görüşmeler yürütülmüş olup görüşmeler sonucunda bazı konularda mutabakata varılmıştır.

70 adet araç arızalı

Şöyle ki; etkinlik sonrası Newroz alanının temizliğinin yapılması, jeneratörlerin bulundurulması ve teknik desteğin sunulması, halkın temel ihtiyacı olan seyyar tuvaletlerin kurulması, gibi hizmetlerin sunulacağı görüşülmüştür.

Ücretsiz otobüs tahsis edilmesi ile ilgili talebin en azından şimdilik karşılanamayacağı gerekçeleriyle ilgili kişi ile paylaşılmıştır. Görüşmelerde yerel yönetimlerin devralmasından sonra 70 adet arızalı aracın tespit edildiği, bir kısmının başka yerlerde görevlendirilmiş olması ve kent ulaşımının aksamaması için en azından şimdilik bu talebin karşılanamayacağı ele alınmıştır. Elbette gerekli koşulları sağlama konusunda çabalarımız devam etmektedir.

Yerel yönetim anlayışımız herkese eşit, adil ve şeffaf hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiştir. Kuşkusuz önümüzdeki beş yıl boyunca bu ilkelerden taviz vermeden çalışmayı sürdüreceğiz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
29 Yorum