Diyarbakır CHP karıştı
AMİDA HABER- 14 Mayıs seçimlerinde 21 yıl sonra Diyarbakır’dan vekil çıkaran CHP Diyarbakır İl Örgütü, “performans eksikliği” nedeniyle karıştı. İddialara göre, CHP Diyarbakır İl Örgütü, genel merkeze 4 ilçe başkanının görevden alınması için genel merkeze yazı yazdı.
Karar alınmadı
Diyarbakır İl Örgütü, Bismil, Bağlar, Lice ve Ergani ilçe başkanlarının “performans eksikliği” nedeniyle görevden alınmasını talep etti. Ancak, il örgütünün talebi CHP MYK’ya takıldı. MYK’da yapılan görüşmede, talep ile ilgili karar alınmadı, şimdilik görevden alınmanın durdurulması yönünde karar verdi.
İl Başkanı: Söylenti var
Konu ile ilgili Amida Haber’e konuşan CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik ise iddiaları kabul etmedi. Atik, “Bu tür söylentiler var ama net değil. Ben Ankara’dayım, döndüğüm zaman görüşmeler yapılacak” dedi. (Haber Merkezi)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.