Diyarbakır MHP’de toplu istifa: Kayaalp göreve getirmişti

Diyarbakır MHP’de toplu istifa: Kayaalp göreve getirmişti
Son dakika: Diyarbakır’da görevden alınan eski MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp’in göreve getirdiği 5 İlçe Başkanı toplu şekilde istifa etti. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın ziyareti sonrası istifaların olması dikkat çekti.

AMİDA HABER- MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın Diyarbakır ziyareti sonrası önemli bir gelişme yaşandı. MHP’nin Sur, Yenişehir, Çermik, Dicle ve Lice başkanları toplu şekilde istifa ettiklerini duyurdu. İstifaların MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın ziyaretinden sonra olması dikkat çekti.

Semih Yalçın'a tepki

İstifa eden İlçe başkanları, “MHP tarihi boyunca Diyarbakır’da tabela partisiyken son yıllarda yaptığımız çalışmalarla MHP’yi Diyarbakır’da halkın partisi haline getirdik. Bugüne geldiğimizde MHP’nin Diyarbakır’daki hızlı yükselişini kabullenemeyen terör örgütü ve yandaşlarının sayısız entrikaları ile mücadele ettik. Ancak bu davaya hizmet edenlerin de ne kadar kolayca harcanabileceğine ve fedakâr insanların nasıl yalnız bırakıldığına şahitlik ettik, Bugün ilimize ziyarette bulunan Teşkilat Başkanımız Edip Semih Yalçın’ın aylardır Diyarbakır’daki teşkilatlarımız üzerine kopan kıyametlere hiç değinmemesi ayrıca vicdanimizi sızlatmıştır.

‘Ergani’yi yönetemeyen Başkan Diyarbakır’ı nasıl yönetecek’

Yeni atanan il başkanı ve il yönetimi gerek siyasi deneyimi, gerekse eğitim seviyesinin MHP’yi getirdiğimiz noktada tutamayacağı kanaatine vardık. İl başkanı olarak atanan arkadaşımız, Ergani gibi bir ilçeyi dahi yönetememişken, hakkında sayısız şikayet ve şaibelerin olduğu ortadayken, bu durumun bugüne kadar titizlikle yaptığımız çalışmalara gölge düşüreceği hasıl olmuştur. Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey efendiye olan bağlılığımız, davamıza olan inancımız tamdır. Ancak yeni atanan yönetim ve Ankara’daki destekçileri görevde olduğu sürece herhangi bir görev almayacağımızı belirtir, önümüzdeki günlerde istifamızın detaylı nedenlerini belgeleriyle birlikte kamuoyuna açıklayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. İlçe başkanları olarak bu nedenlerden dolay bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayız” ifadelerine yer verildi.

Cihan Kayaalp göreve getirmişti

İstifa eden İlçe Başkanlarının, görevden alınan ve bir süre önce 'cinsel istismar' suçundan beraat eden MHP'nin eski İl Başkanı Cihan Kayaalp döneminde göreve getirildikleri iddia edildi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.