Diyarbakır’daki işçilere 2 gün ‘seçim’ izni

Diyarbakır’daki işçilere 2 gün ‘seçim’ izni
Diyarbakır’da, DİMDER’e bağlı bütün üyeler 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimler nedeniyle 2 gün izinli sayılacak.

AMİDA HABER- Diyarbakır İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Elaldı, 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimler öncesi işçileri sevindiren bir açıklama yaptı.

İşçiler 2 gün izinli sayılacak

Elaldı yaptığı yazılı açıklamada, “Seçim çağdaş demokrasilerde yöneticilerin belirlenmesi açısından başvurulan en önemli araçtır. En genel tanımıyla yönetilenlerin verecekleri oylarla yönetime aday olan kişiler arasında bir seçim yapmaları esasına dayanır. Bu kapsamda DİMDERE’e bağlı bütün üyelerimiz tarafından Diyarbakır başta olmak üzere diğer illerde bulunan şantiyelerde ve diğer alanlarda çalışan tüm işçilere seçme haklarını kullanabilmeleri için 13 ve14 Mayıs tarihlerinde izin verildi” müjdesini verdi.

'Demokratik haklarını kullanmaları için bu kararı verdik'

Yapılacak seçimlerin önemine değinen Elaldı, ”Bu seçimde bir ilk gerçekleştirilecek olup, hem Cumhurbaşkanı, hem de 600 üyeden oluşacak Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 28. dönem milletvekilleri seçilmiş olacak. Bu seçimde halkın vereceği oylarla ortaya koyacakları tercih bir anlamda Türkiye’nin 2023 sonrası yönetim sistemini de belirleyen bir seçim olacaktır. Dolayısıyla her bireyin özgür iradesiyle sandıklara giderek yine kendi özgür iradeleri ile oy kullanmaları demokrasinin en önemli unsuru olduğu kadar temel insan hakları açısından da önemlidir. Bizler işverenler olarak 14 Mayıs Genel seçimlerinde işçilerimizin seçme hakkını desteklemek ve demokratik haklarını kullanarak oy verebilmeleri için böyle bir karar aldık. Bütün üyelerimize aldıkları bu karardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Elaldı, 14 Mayıs seçimlerinde tüm işverenlere çağrıda bulunarak, işçilerin oy kullanabilmeleri için gerekli kolaylıkların sağlanması için duyarlı olmaya davet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.