Erdoğan’dan AB açıklaması: Gerekirse yolları ayırabiliriz

Erdoğan’dan AB açıklaması: Gerekirse yolları ayırabiliriz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin AB’ye katılım süreciyle ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Erdoğan, “Bu gelişmeler karşısında değerlendirmemizi yaparız. Bu değerlendirmelerden sonra AB ile gerekirse yolları ayırabiliriz."

AMİDA HABER- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ülkemizde 14-28 Mayıs seçimlerinin demokratik olgunluk içinde tamamlanmasının iş çevrelerinin Türkiye'ye yönelik ilgisini arttırdığını görüyoruz dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, (Karabağ konusu) Bizim öncülüğümüzde üçlü bir görüşme teklifimizi kendilerine ilettik. Bu konuda üçlüden öte biz dörtlü bir teklifte bulunduk diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küresel sistemde taşların yerinden oynadığı bu dönemi ülkemiz ve milletimiz adına fırsata çevirmekte kararlıyız dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, (İsveç'in NATO üyeliği) Batı 'İsveç, İsveç, İsveç' diyor. Biz de diyoruz ki parlamentomuz karar vermedikten sonra evet veya hayır dememiz mümkün değil, öncelikle İsveç'in üzerine düşen görevi yerine getirmesi lazım. Yasayı hazırlamak yetmez, yasayı uygulamak gerekir. Kalkıp da teröristleri İsveç polisinin koruması altında gösteriye sevk ediyorlarsa, bunlar görevini yerine getirmiyor demektir diyerek konuşmasına devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, (AP'nin Türkiye raporu) AB Türkiye'den kopmanın gayreti içerisinde dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, (Türkiye'nin AB'ye katılım süreci) Bu gelişmeler karşısında değerlendirmemizi yaparız. Bu değerlendirmelerden sonra AB ile gerekirse yolları ayırabiliriz diye ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.