Ermeni, ateist yazar Nişanyan’dan çok konuşulacak Gazze yorumu!

Ermeni, ateist yazar Nişanyan’dan çok konuşulacak Gazze yorumu!
İsrail ve Filistin arasında patlak veren savaş ili ilgili konuşan Ermeni, ateist yazar Sevan Nişanyan, “Gidip o toplama kampının hemen karşısına tellerin yanında barış için rock festivali yapmak, yüzsüzlüğün, alçaklığın ve namussuzluğun aşırı bir ucudur. Psikopat davranışıdır, bence her şeyi hak eder böyle bir girişim” dedi.

İsrail ve Filistin arasında patlak veren savaş ili ilgili konuşan Ermeni, ateist yazar Sevan Nişanyan’dan çok konuşulacak Gazze yorumu geldi. Sosyal medyada paylaşılan yorumda Nişanyan şunları söyledi:

“Bir açık hava toplama kampı, 17 yıldan beri insanların hapsedildiği aç bırakıldığı ve zaman zaman bombalandığı, dışarıya seyahat edemediği basbayağı Varşova gettosu niteliğinde bir yer Gazze. Ve gidip o toplama kampının hemen karşısına tellerin yanında barış için rock festivali yapmak, yüzsüzlüğün, alçaklığın ve namussuzluğun aşırı bir ucudur.

Her şeyi hak ediyorlar!

 

Psikopat davranışıdır, bence her şeyi hak eder böyle bir girişim. Yani sen gelip insanların sokağa bile çıkmaktan korktuğu, çıkamadığı ve aç yaşadığı bir yerin dikenli tellerin hemen dışına barış festivali düzenliyorsun. Bunu bir düşünsenize? Bunu yapmak nasıl bir ruh halidir? Nasıl bir psikolojinin esiridir.

Benzerliği düşünün isterseniz!

 

Filmlerde 2. Dünya savaşı sahnelerini görürsünüz. Toplama kamplarında insanlar aç, sefalet içerisinde aşağılanırken ve öldürülürken, hemen dışında subaylar mahfilinde nazi subayları eğlenirler. Bir benzerliği düşünün isterseniz!”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.