İşsiz mühendisler Diyarbakır’dan seslendi: Hayal değil icraat istiyoruz

İşsiz mühendisler Diyarbakır’dan seslendi: Hayal değil icraat istiyoruz

Atama bekleyen Ziraat Mühendisleri, Veteriner Hekimleri ve Gıda Mühendisleri Diyarbakır’da bir araya gelerek Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’ye seslendi: Hayal değil icraat istiyoruz.

AMİDA HABER- Türkiye’nin dört bir yanından Diyarbakır’a gelen işsiz ziraat mühendisleri, veteriner hekimler ve gıda mühendisleri Sur İlçesi Dağkapı Meydanı’nda atama talebiyle basın açıklaması yaptı. Taleplerini dile getiren işsiz mühendisler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Vahit Kirişçi’ye seslendi.

İşsiz mühendisler Diyarbakır’da

Hazırlanan basın açıklamasını Ziraat Mühendisi Serdal Kayce okudu. Yıllarca atama beklediklerini ancak çaldıkları tüm kapıların yüzlerine kapandığını dile getiren Kayce, “Dört tarafı tarım cenneti olan ülkemizde toprağa gönül vererek diplomasını almış bu tarımın çocukları maalesef tarımdan uzaklaştırılmış işsizlik ile mücadele edilmek zorunda bırakılmıştır. Son dört yılda Tarım Bakanlığı ne yazık ki atama konusunda pasif davrandı” şeklinde konuştu.

Bakan Kirişçi umursamıyor

Mühendislerin talepleri karşısında Bakan Kirişçi’nin bu durumu umursamadığını dile getiren Kayce şöyle devam etti, “Ziraat Mühendisleri, Gıda Mühendisleri, Su Ürünleri Mühendisleri, Veteriner Hekimler ve Balıkçılık Teknolojisi mezunları tekniker teknisyen olmak üzere on binlerce meslek grubu gençler yıllarca bu mağduriyeti dile getirmeye çalıştı. Fakat herhangi bir yanıt alamamıştır.

‘Halay değil icraat istiyoruz’

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi gençlerin sorunlarına çözüm bulmak yerine güya gençliğinin hayali olan müşavirlik sistemini yine gençlere satmaya çalışması, sorunlarını daha da derinleştirmiştir. Bizler hayal değil icraat istiyoruz. Sorun değil çözüm istiyoruz. Bu diplomalar sahipsiz bırakılmasın gençler tarımdan uzaklaştırılmasın” talebinde bulundular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.