Mehdi Eker sessizliğini bozdu: Ali Yeşildağ’ı tanımıyorum

Mehdi Eker sessizliğini bozdu: Ali Yeşildağ’ı tanımıyorum

Eski Tarım Bakanı, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Ali Yeşildağ’ın skandal açıklamalarına yanıt verdi. Yeşildağ hakkında suç duyurusunda bulunan Eker, “Bu şahsı tanımıyorum” dedi.

AMİDA HABER- AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, günlerdir sosyal medyada kendisi hakkında paylaşım yapan Ali Yeşildağ konusunda harekete geçti. Eker’in avukatı iddialarla ilgili Yeşildağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Eker'in avukatından suç duyurusu

Eker’in avukatı Cafer Tanrıkulu’nun, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede şöyle denildi: “Dr. Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 5 dönem milletvekilliği, 59, 60, 61, ve 62. Hükümetlerde Tarım Bakanlığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, MKYK üyeliği, Avrupa Konseyi Parlamenterliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuş olup, halen TBMM Diyarbakır Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

'Haberler gerçeğe aykırı'

Müvekkil hakkında, yaptığı görev ve faaliyetleri nedeniyle sistematik bir iftira kampanyası yürütülmekte olup, gerçeğe aykırı haberler, sosyal medya paylaşım ve yorumları ile kişilik hakları ağır bir şekilde ihlal edilmektedir. Bu kapsamda, Ali Yeşildağ isimli şahıs tarafından, EK-1’de paylaşılan (bilhare dosya mündericatına sunulacaktır) içerikler yayınlanmış, bu içerikler şüphelinin kendisi ve FETÖ firarisi Cevheri Güven tarafından sosyal medyada servis edilmiştir. Paylaşımlar devam etmekte olup, bazı linkler aşağıda sunulmaktadır:

Müvekkilimiz şüpheliyi tanımamaktadır, kendisiyle hiçbir zaman tanışmamış ve görüşmemiş, doğrudan veya dolaylı herhangi bir ilişkisi yahut iletişimi söz konusu olmamıştır. Videoda ileri sürülen iddialar, tamamen gerçek dışı senaryo ve kurgulardan oluşmaktadır. Söz konusu video görüntülerinde müvekkilin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek ifadeler kullanılmıştır.

Şüphelinin ailesi tarafından, şüphelinin paylaşımları hakkında kamuoyuna detaylı bir açıklama yapılmıştır.

Söz konusu paylaşıma konu aleni ağır hakaretler, iftira ve suç isnatları nedeniyle, müvekkilin kişilik hakları ağır şekilde ihlal edilmiş olup, bu ihlal nedeniyle ailesi ve sosyal çevresinde durum tahammül edilemez boyutlara ulaşmıştır. Bu nedenle şüphelinin kimlik bilgilerinin tespit edilerek, cezalandırılmasını talep etme zarureti hasıl olmuştur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.