Erdoğan: Türkiye yüzyılını Kürt kardeşlerimizle beraber inşa edeceğiz

Erdoğan: Türkiye yüzyılını Kürt kardeşlerimizle beraber inşa edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Sevgili Kürt kardeşlerim’ başlıklı bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, “Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de desteğiyle hep beraber inşa edeceğiz” dedi.

AMİDA HABER- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürtler’ başlıklı videosunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Sevgili Kürt Kardeşlerim’ başlıklı bir mesaj yayımladı.

Kürt seçmenden destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu çağrıda bulundu, “Bugüne kadar ananızın ak sütü gibi helal olan haklarınızı size teslim etmek için büyük mücadeleler verdik.

Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok ciddi çabalar harcadık. Sizler, samimi gayretlerimizin en yakın şahitlerisiniz. Hangi badireleri aşarak bugünlere geldiğimizi, önümüze hangi tuzakların kurulduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz.

Elbette eksiklerimiz, yapmak isteyip de yapamadıklarımız olmuştur; fakat Türkiye’ye hak ve özgürlükler alanında kazandırdıklarımız ortadadır. Bunlardan geriye gidişe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Her kim terör tehdidi altındaki eski Türkiye’yi hortlatmaya çalışırsa, karşısında bizi bulacaktır.

Her kim gariban Kürt çocuklarının eline silah verip askere, polise, insanımıza kurşun sıktırmaya kalkarsa, karşısında bizi bulacaktır. Her kim emperyalist güçler adına milletimizin huzuruna kastederse, karşısında bizi bulacaktır. Her kim haklarınıza el uzatmaya teşebbüs ederse, karşısında Tayyip Erdoğan’ı bulacak, Cumhur İttifakı’nı bulacaktır.

Rabbim ömür, milletimiz de yetki verdikçe; Bu ülkede analar bir daha ağlamayacak… Çocuklarımızı kimse dağa zorla kaçıramayacak… Geceyle birlikte şehirlerimize terörün karanlığı çökmeyecek…

Benim Kürt kardeşimi kimse tehdit edemeyecek, silah zoruyla kimse iradesine ipotek koyamayacak! Türkiye, 85 milyonun tamamı için daha özgür, huzurlu ve müreffeh bir yer olana kadar çalışacağız. Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de desteğiyle hep beraber inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu videolu mesaj yayınlamıştı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda yayımladığı videoda Kürtler üzerinden yapılan kara propagandaya değinmiş, "Şu anda milyonlarca Kürt'e terörist muamelesi yapılıyor" ifadesini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.