DEDAŞ’tan Üzümlü açıklaması
AMİDA HABER- Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’ne bağlı Üzümlü Mahallesi’ndeki elektrik kesintisine ilişkin açıklama yapan DEDAŞ, “Üzümlü İlk ve Ortaokulu’nun kullanımında bulunan 50 kW gücündeki trafoda yaptığı incelemeler sonucunda; arızanın termik çıkış kablosunun bağlantı kısmındaki gevşeklikten kaynaklandığı tespit edilmiştir” dedi.
Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’ne bağlı Üzümlü Mahallesi’ndeki elektrik kesintisine ilişkin basına yansıyan haberlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’ne bağlı Üzümlü Mahallesi’nde bulunan Üzümlü İlk ve Ortaokulu’nun, Dicle Elektrik tarafından çalışma yapıldığı gerekçesiyle 3 aydan bu yana elektrik hizmeti alamadığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Saha ekiplerimizin hızlıca aksiyon alarak Üzümlü İlk ve Ortaokulu’nun kullanımında bulunan 50 kW gücündeki trafoda yaptığı incelemeler sonucunda; arızanın termik çıkış kablosunun bağlantı kısmındaki gevşeklikten kaynaklandığı tespit edilmiştir. Okulun iç tesisatından kaynaklı bu arıza nedeniyle buradaki elektrikli cihazların çalışmadığı belirlenmiştir. Haberde iddia edildiği gibi trafoda, şirketimizden kaynaklı herhangi bir arıza veya elektrik dalgalanması söz konusu değildir” ifadelerine yer verdi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.