Rektörlükten açıklama: Spekülasyonlara itibar etmeyin!

Rektörlükten açıklama: Spekülasyonlara itibar etmeyin!

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, hukuk fakültesi binasının taşınması ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, spekülasyonlara itibar edilmemesi istendi.

AMİDA HABER - DÜ Rektörlüğü, Diyarbakır’ın gündeminde olan Hukuk Fakültesi binasının taşınması ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Hukuk Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksekokulu’nun içinde bulunduğu kompleksin “sağlık adası” haline getirileceği belirtildi. Konu hakkında akademik personelin “uygunluk” görüşünün de alındığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: “Eski Hukuk Fakültesi’nin bulunduğu bina; Atatürk Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Fen Fakültesi’nin yer aldığı bir kompleks içerisinde yer almaktadır. Hemen yanında da Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Diş Hekimliği Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Ana Hastanesi bulunmaktadır. Yaklaşık iki yıldır söz konusu kompleksin bir “Sağlık Adası” haline getirilmesi hedeflenmektedir. Bu hedef çerçevesinde 2021 yılında ilgili akademik personelimizin uygun görüşü alınarak Hukuk Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksekokulu’nun ana kampüs içerisinde yapımı tamamlanan yeni hizmet binasına taşınmasına karar verilmiştir. Bu süreçte çeşitli toplantılarda ve ortamlarda yeni hizmet binasına taşınacağı hususu öğrencilerimize de duyurulmuştur.”

Yeni hukuk fakültesi binasının merkez kampüsün “mutena” bir yerinde bulunduğu belirtilen açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Yeni fakülte binası; Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ile DÜ Spor Adası’nın karşısında, Edebiyat Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin bitişiğindedir. Yapımı tamamlanmak üzere olan Kredi Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu’na ise birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Binanın tüm alt yapı hizmetleri ve çevre düzenlemesi tamamlanarak akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Kimi basın-yayın organlarında iddia edildiğinin aksine bu bina hizmet kalitesi açısından üniversitemizin seçkin yapılarından biri olacaktır. Yeni fakülte binasında 102 kapasiteli 7 derslik, 96 kapasiteli 2 derslik, 60 kapasiteli 7 derslik ve 130 kapasiteli 2 adet amfi, toplantı salonları, ders çalışma salonları, kütüphane ve kantin alanı bulunmaktadır. İhtiyaç halinde 50 metre mesafede bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ndeki 250’şer kapasiteli 4 amfi de kullanılabilecektir. Hukuk Fakültesi öğrencilerinin uygulama yapacakları 200 kişi kapasiteli Duruşma Salonu da yakın zamanda hizmete alınacaktır.”

‘Öğrencilerle iki defa görüşüldü’
Bir hafta iki defa öğrencilerle görüşüldüğüne dikkat çekilen açıklamada, yeni binanın eğitime daha elverişli olduğu belirtildi. Açıklamada, spekülasyona açık iddialara itibar edilmemesi uyarısı yapıldı. (Haber Merkezi)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.