Silvan’da hasar tespiti yok, korku sürüyor

Silvan’da hasar tespiti yok, korku sürüyor

Diyarbakır merkezde devam eden hasar tespit çalışmaları Silvan İlçesi’nde henüz başlamadığı için, ilçe sakinleri tedirgin. İlçe sakinlerinin bir çoğu, yakınlarının oturduğu tek katlı evlere taşındı.

AMİDA HABER - Maraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 10 il arasında bulunan Diyarbakır'da 80’ini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden 120’si ise İnşaat Mühendisleri Odası’ndan oluşan ekibin hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Silvanda korku

Silvan’da ise her hangi bir hasar tespit çalışmasının yapılmadı. Her an deprem olacak korkusuyla Silvanlılar evlerine giremiyor. Silvan İlçesi Kale, Bağlar, Yenişehir, Bahçelievler ve Bağlar Mahallelerinde bulunan çok katlı binalarda oturan vatandaşlar deprem korkusu nedeniyle tek katlı ve güvenilir yakınlarının evlerine yerleşirken, birçok binada da çatlaklıların oluştuğunu söyledi.

2 banka şubesi kapatıldı

Silvan’da deprem nedeniyle binada oluşan çatlak nedeniyle 2 banka şubesi kapatıldı Mescit Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan Halk bankası ile İş Bankası şubelerinde deprem nedeniyle oluşan çatlaklıklar banka şubelerinin kapanmasına neden oldu. (İhsan Yılmaz/ Özel)

Etiketler :