Hacı adayları geceyi Arafat'ta geçirdi

Hacı adayları geceyi Arafat'ta geçirdi
2 milyondan fazla hacı adayı geceyi Mekke yakınlarındaki Arafat Dağı'nda geçirdi. Arafat vakfesinden sonra Müzdelife'ye ve şeytan taşlamak için Cemerat'a geçilecek.

Hacı adayları geceyi Arafat'ta geçirdi! 2 milyondan fazla hacı adayı geceyi Mekke yakınlarındaki Arafat Dağı'nda geçirdi. Arafat vakfesinden sonra Müzdelife'ye ve şeytan taşlamak için Cemerat'a geçilecek.

Kutsal topraklara hac farizasını yerine getirmek üzere ulaşan hacı adayları Arafat'a çıktı.

Mekke'ye 25 kilometre uzaklıktaki Arafat bölgesine dün otobüslerle taşınan 2 milyondan fazla hacı adayı, geceyi bölgede geçirdi.

Arafat'taki vakfe duasının ardından Müzdelife bölgesine intikal edecek hacı adayları, Müzdelife'de akşam ve yatsı namazlarını cem ederek kılacak. Müzdelife vakfesinin ardından şeytan taşlamak için Cemerat bölgesine hareket edilecek.

Şeytan taşlamanın ardından Mescid-i Haram'a giderek ziyaret tavafı ve say görevi yapılacak, tıraş olunup ihramdan çıkılacak.

Böylece hac farizası tamamlanmış olacak.

Hacılar, bayramın ikinci ve üçüncü günü yine aynı bölgede sırasıyla "küçük, orta ve büyük" şeytana 7'şer taş atacak.

Hacılardan, daha önce gitmeyenler Medine'ye giderek ibadet ve ziyaretlerini burada sürdürecek. Mekke'den ayrılacak olan hacılar ise yapacakları veda tavafı ile Kâbe'ye veda edecek. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.