Hizbullah, İsrail askerlerinin saklandığı binaları vurdu

Hizbullah, İsrail askerlerinin saklandığı binaları vurdu
Lübnan Hizbullahı, Metulla yerleşim yerindeki İsrail askerleri tarafından kullanılan binaları doğrudan vurduğunu ve binalarda yangın çıktığını bildiri.

Hizbullah, İsrail askerlerinin saklandığı binaları vurdu

Lübnan Hizbullahı, Gazze'deki Filistin halkına ve direnişe destek amacıyla Filistin sınırında İsrail hedeflerine yönelik operasyonlar yürüttüğünü duyurdu.

Hizbullah, işgal altındaki Lübnan'ın Kfars Şuba tepelerindeki Ramda bölgelerini ve işgal altındaki Şeba Çiftlikleri'ndeki Zibdin bölgelerini füzelerle hedef aldığını ve her iki bölgeyi de doğrudan vurduğunu bildirdi.

Hareket ayrıca, mücahitlerinin Metulla yerleşim yerinde işgal askerleri tarafından kullanılan binaları uygun silahlarla hedef aldığını ve doğrudan vurduklarını, bunun sonucunda binalarda yangın çıktığını kaydetti.

Hizbullah, bu operasyonun aynı zamanda siyonistlerin dün Hiyam kenti başta olmak üzere güneydeki köylere ve sivil evlere yönelik saldırılarına yanıt olarak gerçekleştiğine dikkat çekti.

Bir başka operasyonda yine Metulla yerleşim yerinde işgal askerlerinin kullandığı binaları hedef alarak doğrudan vurduklarını aktaran Hizbullah, bu operasyonun da siyonistlerin güneydeki Yaron, Ramia ve Kafr Kila kasabalarına yönelik saldırılarına yanıt olarak geldiğini belirtti.

Siyonistlerin, güneydeki Mays El Cebel kasabasına yönelik saldırılarına tepki olarak Hizbullah mücahitleri, El Manara yerleşim yerinde işgal askerlerinin kullandığı bir binayı hedef alarak doğrudan vurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.