Rus savaş gemileri "barış görevi" için Venezuela'ya geldi

Rus savaş gemileri "barış görevi" için Venezuela'ya geldi
Venezuela'nın La Guaira eyaletindeki Vargas kenti belediye başkanı bir filo Rus savaş gemisinin "barış misyonuyla" Venezuela'ya geldiğini doğruladı.

Rus savaş gemileri "barış görevi" için Venezuela'ya geldi. Vargas kenti belediye başkanı bir filo Rus savaş gemisinin "barış misyonuyla" geldiğini doğruladı.

Vargas Belediye Başkanı José Manuel Suárez, "Rus savaş gemileri Venezuela'ya barış misyonuyla geldi" dedi.

Suárez, "İki ülke halkları, bağımsızlık ve çok kutuplu bir dünyada yaşama hakkını savunuyor" ifadelerini kullandı.

Atom denizaltısı Kazan, Amiral Gorshkov fırkateyni, ikmal tankeri Academician Pashin ve Rus Donanması'na ait kurtarma gemisi Nikolai Checker'dan oluşan Rus Kuzey Filosu'nun deniz saldırı grubu salı günü Vargas limanına vardı.

Suarez, "Rus firkateyni ve tüm personeli, barış, uyum ve koruma mesajı taşıyor. Çünkü bizler sevgili anavatanımızı savunan halklarız" dedi.

Daha önce Venezuela'daki Rusya Büyükelçiliği Telegram kanalında, Rusya Büyükelçisi Sergey Melik Bagdasarov ve Venezuela Donanması yüksek komuta temsilcilerinin Rus gemi grubunu kabul ettiğini bildirdi.

Kuzey Filosu basın ofisi, Rus gemilerinin mürettebatının Venezuela'daki birkaç günlük mola sırasında dinleneceğini ve bazı turistik yerleri tanıyacağını, ardından grubun Atlantik Okyanusu'nda kendisine verilen görevleri yerine getirmeye devam edeceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.