Eğitim Bir-Sen: Müdür 17 ilçe müdüründen istifa dilekçesi aldı

Eğitim Bir-Sen: Müdür 17 ilçe müdüründen istifa dilekçesi aldı

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin, 17 ilçe milli eğitim müdüründen istifa dilekçesi aldığı iddia edildi.

AMİDA HABER- Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şubesi’nden yapılan açıklamada, Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında ilginç iddialar yer aldı. “Diyarbakır’da Kangrene Dönen Hukuksuzluk, Usülsüzlük ve Keyfiliklere Dur Demenin Vakti!!” başlığı ile yayınlanan açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin 17 ilçe milli eğitim müdüründen istifa dilekçesi aldığı belirtildi. İl Milli Eğitim Müdürü’nün görev ve yetki sınırlarını aştığına yer verilen açıklamada “Gayri hukuki bir biçimde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürünün odasını çilingirle açtırarak evraklara el koyma gayret ve niyetini hangi teamülden almaktadır(!)” denildi.

Kaynak kitap iddiası

Mevlana Ortaokulu Müdürü R.A’nın WhatshAp grubundan kaynak kitap tavsiyesinde bulunduğu için açığa alındığına dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kayapınar Mevlana Ortaokulu Müdürü R.A Watshap grubunda kaynak kitap tavsiyesinde bulundu diye İl Milli Eğitim Müdürü tarafından açığa alındı. Akabinde görev yeri değiştirilerek cezalandırıldı. Ancak İl Milli Eğitim Müdürü tarafından oluşturulan komisyon aracılığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda kaynak ve yayınevi adı verilerek açık yönlendirme yapılmıştır. Kaynak kitap gerekçesi ile idarecileri görevden alan İl Milli Eğitim Müdürünü aynı gerekçeyle kim görevden alacak?”

‘Yöneticilere oda vermiyor’

Eğitim Bir-Sen’in açıklamasında Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin yargı kararları ile göreve başlayan il ve ilçe yöneticilerine oda ve görev vermeyerek mobbing uyguladığı iddia edildi. Küçükali’nin görüştüğü kişilere baskı uyguladığı, alt görev dayatmasında bulunduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Baskı ve dayatmalara boyun eğmeyen kişileri yargı kararına rağmen göreve başlatmamakta veya dengi olmayan görevlere sürmektedir. İl Milli Eğitim Müdürü tarafından ilimizde okul öncesi öğrenciler için oluşturulan konteynır sınıfların ihalesini alan kişiler lehine eksik yapılan işlerin kabulü için imza yetkisi olanlara baskı yapıldığı iddiası izaha muhtaçtır. Temel Eğitim’de 10.000 okul projesi için gelen ödeneklerin proje kapsamında olmayan okullara aktarılması hangi mevzuat kapsamında gerçekleşmiştir?”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.