Peygamber Efendimizi anlatan kitap ‘İnsanlığın Yüz Akı’ çıktı!

Peygamber Efendimizi anlatan kitap ‘İnsanlığın Yüz Akı’ çıktı!
Alanında bir ilk olan ve Peygamber Efendimizin (asm) “insanlığın bütün zamanlarında yaşamış bütün maneviyat erbapları tarafından tanındığını” konu alan ‘İnsanlığın Yüz Akı’ isimli kitap, eğitimci yazar Kürşat İmalı imzasıyla Süeda yayınlarından çıktı.

Kitap; girişte insanlık âleminde peygamberler var mı? Sorusunu kesin delillerle ispatlarken, insanlık âleminde peygamberlere olan ihtiyaç da ispat ediliyor.

Engin ÖZTÜRK

Kitap; giriş bölümünde insanlık âleminde peygamberler var mı? Sorusunu kesin delillerle ispat ediyor. Ardından insanlık âleminde peygamberlere olan ihtiyaç izah ve ispat ediliyor. Bir insana peygamber denilmesi için neler gerekir? Sorusunu mantıklı ve anlaşılır şekilde açıklıyor.

peygamber-efendimizi-anlatan-kitap-insanligin-yuz-aki-cikti

Dört Semavi Kitaptan Doğrudan İşaretler

Kitabın birinci bölümünde dört semavî kitaptan Hz. Muhammed (asm)’a doğrudan işaret eden âyetler ve açıklamaları bulunuyor. Ardından sırasıyla; Yahudi âlimi iken Hz. Muhammed’in vasıflarını Tevrat’ta görüp iman edenler, Hristiyan âlimi iken İncil’de Peygamberimizin sıfatlarını görüp iman edenler, krallardan peygamberimizi araştırıp, tanıyıp Ona iman edenler örnekleriyle açıklanıyor.

Kendi zamanında hakikat aşığı insanların O’nu tanıyıp arkasında saf tuttukları, düşmanlarının O’nun hiçbir sözünü yalan çıkaramadıkları ve varlıklardan taşın, toprağın ve hatta dağların, hayvanların bile “birer mucizesine mazhar olmakla” O’nu tanıdıkları ortaya konuluyor.

peygamber-efendimizi-anlatan-kitap-insanligin-yuz-aki-cikti

Allah’ın Bir Peygamberi Olduğu Delillerle İspatlanıyor

Son bölümde ise 19 ve 20. Yüzyıl Avrupa bilginlerinden Peygamber Efendimizi araştırıp ortaya birer kanaat belirtmiş olan bilginlerden misaller veriliyor.

Netice bölümünde ise Hz. Muhammed (asm)’ın olsa olsa Allah’ın bir peygamberi olduğu akla uygun, açık ve anlaşılır delillerle ispatlanıyor.

Bütün olarak bakıldığı zaman bu kitap; “peygamberlere imanı şüphelerden kurtaran, Peygamber Efendimize (asm) iman ve sevgiyi pekiştiren” bir kitap olarak ortaya çıkıyor.

peygamber-efendimizi-anlatan-kitap-insanligin-yuz-aki-cikti

'İstifadeniz Bol Olsun'

Yeni kitabı 'İnsanlığın Yüz Akı' hakkında konuşan eğitimci-yazar Kürşat İmalı, “Temennimiz bu kitabın özellikle ve öncelikle lise seviyesinde okullara ulaşması. Üniversite gençliğinin de önemli istifade edeceği aşikâr.

Kitap, asgarî ortaokul 7-8. Sınıfa hitap ediyor. Merkezde lise ve üniversite olmakla beraber yukarı doğru her yaşa ve her seviyeye hitap ediyor. Kitabın dili açık, üslubu gayet akıcı. İnsan bir çırpıda bitirmek istiyor. Ne diyelim! İstifadeniz bol olsun” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.