Sağlıkçılardan mobbing ve tehditleri protestosu!

Sağlıkçılardan mobbing ve tehditleri protestosu!
Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına mobbing uygulandığı, personelin tehdit edildiği iddiaları SES Mardin Şubesi tarafından protesto edildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mardin Şubesi, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan servisinde sağlık çalışanlarına yönelik mobbing uygulandığı iddialarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Hastane önünde bir araya gelen SES üyeleri adına açıklamayı SES Şube Eşbaşkanı Melike Ayten okudu.

 ‘Kamera ile izleniyorlar’

Yenidoğan servisinde sağlık çalışanlarının usulsüz bir şekilde kamera ile izlendiğini savunan Ayten, personellerin görüntülerinin mesajlaşma uygulamaları üzerinden atılarak “sizi evden izliyorum” şeklinde baskı gördüklerini ileri sürdü.

Birim çalışanlarına bu yöntemlerle mobbing uygulandığını iddia eden Ayten, “Birimde çalışanların, hastaların ve hasta yakınlarının mahremiyetlerinin hiçe sayılıp ihlal edildiği idare tarafından teyit edildiği halde durum hakkında herhangi bir işlem yapılmamış olup düzeltme adına da herhangi bir adım atılmamıştır.

Üstüne üstlük bu durumu dile getirip dilekçe yazan birim çalışanları birim sorumlusu, idare ve sorumlu hekim tarafından baskıya maruz kalmış ve işlenen suçların örtbas edilmesi, susturulup bastırılması için ellerinden geleni yapmışlardır” dedi.

 ‘Sağlıkçılar tehdit ediliyorlar’

Birim müdürlerinin sistematik mobbinglerine maruz kalan personelin yazdığı dilekçelerin geri çekilmesi yönünde tehdide maruz kaldığını savunan Ayten, “İdare mobbingi uygulayanlar hakkında gerekli işlem ve yaptırımları uygulayacağı yerde birim çalışanlarını bastırmayı ve tehditle sindirmeyi hedeflemiş ve başarmıştır” dedi.

“Mobbinge, baskılara ve liyakatsiz yöneticilerin yanlış uygulamalarına karşı sağlık emekçilerinin sesi olacaklarını” kaydeden Ayten, yapılan her baskıda sağlık çalışanlarının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.