Selçuk Mızraklı Amida Haber için ne dedi?

Selçuk Mızraklı Amida Haber için ne dedi?

Görevden alınarak yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçuk Mızraklı, Amida Haber’e mektup gönderdi.

AMİDA HABER- Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mızraklı, Amida Haber’e gönderdiği kutlama mektubu şöyle:

“Sevgili Gönül Morkoç, İlyas Akengin, merhaba. Kapılar demirden, havalandırma 18 m2 olunca, haberler gecikmeli geliyor. Ama haberler güzel olunca bizlere de iyi geliyor. Emeğinizle, yüreğinizle, birikiminizle “Amida Haber”e start vermişsiniz. Bağımsız, tarafsız, özgür ve önyargısız haber ve yorum açısından değerli olduğu gibi kurdî yayıncılığa da dahil olması kıymetini katlamış. Ulusal yayıncılığın yanında yerinden yayıncılığın gelişmesi hem bugünler hem de yarınlar için kritik önemde çabalar, sizleri kutluyorum.

selcuk1.jpg

En zor zamanlarda, koşullarda ekmek-su gibi toplumsal yaşayan bizlerin ihtiyacı olan haber-bilgi-yorum ihtiyacına dönük çabalar teşvik edildiğinde, takdir gördüğünde beslendiğinde ve dayanışma gösterildiğinde giderek yetkinleşir, etkinleşir. Bu çerçevede halkın iradesini temsil eden yerel yönetim adresini bulduğunda sizlerin yol göstericiliğinden de yararlanacaklardır. İyi ki varsınız.

“Amida Haber” emekçileri yolunuz açık, aydınlık olsun. Xebatkarên Amida Haberê rêya we vekirî û ronî be. 02.02.2023 EDİRNE Dr. A.Selçuk Mızraklı”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.