Altan Tan ateş püskürdü: Sahibi dururken ite kurşun sıkılmaz

Altan Tan ateş püskürdü: Sahibi dururken ite kurşun sıkılmaz

Bir dönem siyaset yaptığı HDP’ye yönelik eleştirileri nedeniyle linçe maruz kalan Altan Tan, sosyal medya hesabından ateş püskürdü. Tan, “Kürtlerin örfünde havlayan itin sahibi dururken ite kurşun sıkılmaz” dedi.

AMİDA HABER - Bir dönem HDP Diyarbakır Milletvekili ve PM Üyesi olan Altan Tan, TİP Sözcüsü Sera Kadıgil’in “Andımızın” kaldırılması ile ilgili eleştirisine tepki göstermiş, “Destek verenler utansın” diyerek HEDEP’i suçlamıştı. Tan’ın eleştirisinin ardından bazı sosyal medya kullanıcıları kendisinin de HDP’de siyaset yaptığı dönem TİP’lilerin Meclis’e girdiğini belirterek, Altan Tan’ı eleştirmişti. Tan, kendisine yönelik eleştirilere, X hesabından yaptığı açıklama ile yanıt verdi. Sert ifadeler kullanan Altan Tan’ın açıklamaları şöyle:

“Defalarca sizi rezil etmeme rağmen alçakça yalan ve iftiralarınıza devam etmenizin nedeni; HDP parti meclisi üyesi olduğum 2000-2002 dönemi ve milletvekili olduğum 2011'den bu yana silah, şiddet ve terör ile bir yarar elde edilemeyeceğini, silah ve demokratik mücadelenin yan yana olamayacağını, 'Derin Ankara' ile paslaşan ve karşılıklı olarak birbirini besleyen bu siyasetin sadece mevcut anti demokratik düzenin devamına hizmet ettiğini sürekli olarak söylediğim için mi? Hendek siyaseti ile binlerce gencin ölümüne neden olduktan sonra Avrupa'ya kaçmadığım için mi? Özünde Kemalist olan marjinal Türk Solu'na teslim olmanın yanlış olduğunu haykırdığım için mi?

Kırklar Dağı’ndaki binalar

Kırklar Dağı'nda emekli bir yarbaya 21 katlı onlarca blok ruhsatı verildiğinde Mimarlar Odası'ndan, Baro'ya kadar tüm 'ultra devrimciler' sessiz kalırken TBMM'de meclis araştırması önergesi verdiğim için mi? 2014 yılında Sur yerle bir edilirken, halk evsiz barksız perişan haldeyken ve hergün 'halkımız...' edebiyatı yapılırken belediyenin Dicle Üniversitesi arazisinden kazandığı 500 bin metrekareyi Surzedelere konut yapacağına resmi kayıtlarda 5 dolardan gösterip bazı AK partili müteahhitler aracılığı ile (isimleri belediye ihale dosyasında mevcut) metrekaresi 150 dolardan satmadığım ve başta Selahattin Demirtaş ve Hatip Dicle olmak üzere tüm 'etkili ve yetkili' kişilere söylememe rağmen engelleyemediğim için mi? Örfioğlu ailesine ait 75'lik caddeden yeni stadyuma kadar imara açılan 5 milyon metrekare araziden yer kapan onlarca 'yurtsever' avukat, doktor, eczacı,siyasetçi ve müteahhitten biri olmadığım için mi?

Bir ayağım MİT’te bir ayağın Kandil’de olmadığı için mi?

Diyarbakır Belediyesi''ndeki 170 imar değişikliği dosyası içinde tek bir dosyamın bulunmadığı için mi? Köyleri boşaltılan evleri yakılıp yıkılan yüzbinlerce mazlum ve mağdur Kürt köylüsüne sonraki yıllarda devletin ödemeyi kabul ettiği tazminatlardan ciddi bir emek sarf etmeden büyük servetler elde eden 'yurtsever avukatları' faş ettiğim için mi? Kursağımda AK Parti, HDP, YNK ve KDP'nin tek lokması olmadığı için mi Kürtlerin 100 yıldır binbir emekle elde ettikleri kazanımları son 10 yılda yerle bir eden siyasetin yanlış olduğunu söylediğim için mi? Bir ayağım MİT'te bir ayağım Kandil'de olmadığı için mi?Halkın çocuklarını dağa, kendi çocuklarını ise askere gönderenlerden olmadığım için mi...? Utanmaz soytarılar? Arsızca hesap sormaya kalkmadan önce hesap verin! Çeyrek akıllı sosyal medya aptallarını ise tetikçi olarak kullanmaya devam edin! Elinizden geleni ardınıza koymayın! Sizlere son hediyem de ezik ve korkak 'dostlarım' olsun!” (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.