Amedspor Yüksek İstişare Kurulu: En doğru şekilde yön vermek bizim tarihi sorumluluğumuzdur

Amedspor Yüksek İstişare Kurulu: En doğru şekilde yön vermek bizim tarihi sorumluluğumuzdur
Başkan Elaldı’nın adaylıktan çekilmesi üzerine açıklama yapan Amedspor Yüksek İstişare Kurulu, “Halkımızın gözbebeği, kulübümüzün; tüm duyarlılıklarımız doğrultusunda, geleceğine en doğru şekilde yön vermek tarihi sorumluluğumuzdur" dedi.

AMİDA HABER- Amedspor Yüksek İstişare Kurulu, Başkan Aziz Elaldı’nın sosyal medyada kongrede aday olmayacağı yönünde yaptığı paylaşım üzerine açıklama yaptı.

2024/04/08/aziz-elaldi-amedspor.jpg

Amedspor Yüksek İstişare Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bilindiği üzere 20.05.2024 tarihinde Yüksek İstişare Kurulu olarak bizimde içerisinde bulunduğumuz Amedspor bileşenleri ‘nin ortaklaşarak almış olduğu kongre kararı kamuoyu ile paylaşılmıştır. Kulübümüzün mevcut Yönetim Kurulu Başkan’ı Aziz Elaldı’yla ivedilikle görüşme alınmış olup, önceliğimizin kendilerinin devam etmesi olduğu, kulüp bileşenlerimizin üzerinde ortaklaştığı, kulübümüzün geldiği merhaledeki handikapları ve çözüm önerileri hususunda kendi görüşlerimiz aktarılmış, kendilerinin bu konulardaki fikirleri ve planlamalarıyla ilgili de 28.05.2024 tarihinde ikinci bir toplantının yapılması kararlaştırılmıştır.

Kamuoyu’ nun malumu üzere Amedspor bir ortaklaşma ve ortak aklı hakim kılma anlayışıdır. Her dönem meşakkatli ve özveri isteyen bu göreve en zor zamanlarımızda bile birden çok arkadaşımız talipli olmuştur. Nitekim geçen sezonda da Aziz Elaldı dışında talipli olan diğer dört arkadaşımızla da ortak akıl ve istişare kültürü işletilerek görüşülmüş başkanlık görevini Aziz beyin yapmasında ortaklaşılmıştır.

Bu Sezon için kamuoyunun beklentisi ve teamüller gereği öncelik Aziz Beye verilmiş ve kendileriyle yukarda andığımız planlama ve diğer hususlarla ilgili süreç işletilmiştir. Diğer talipli aday arkadaşlara Aziz bey ile yürüttüğümüz görüşmeler olumsuz sonuçlanması halinde kendileriyle görüşüle bileceği tarafımızca aktarılmıştır. Aziz beyle kendilerinin talepleri doğrultusunda tarihi netleştirilen ikinci toplantı henüz yapılmamışken bugün kamuoyuna bizimle ilgisi olmayan bir içerik ve töhmet altında bırakıcı ifadelerle çekildiğini ilan etmiştir.

Halkımızın gözbebeği, umut ışığı, yılların emeğinin ürünü, kulübümüzün; tüm duyarlılıklarımız doğrultusunda, geleceğine en doğru şekilde yön vermek bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Amedsporumuzun layık olduğu en ideal yönetim, yol ve yöntemlerle yoluna devam edeceğine dair kimsenin kuşkusu ve kaygısı olmasın. Selam ve saygılarımızla…”

Benzer Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum