DİTAM 5’inci olağan kurulunu yaptı

DİTAM 5’inci olağan kurulunu yaptı

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) Seçimli 5. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi. DİTAM'ın yeni Başkanı Mesut Azizoğlu oldu.

AMİDA HABER - Demir Hotel’de gerçekleştirilen DİTAM Genel Kurulu’na, DİTAM Yönetim Kurulu Üyeleri ve DİTAM üyeleri katıldı. Kurula, sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı. DİTAM Başkan Yardımcısı Meral Özdemir’in açılış konuşmasının ardından Divan Kurulu seçimi yapıldı. Divan Kurulu Başkanlığına Dr. M. Selim Ölçer, üyeliklere de Ali Odabaşı ve Asiye Demir Özgül seçildi. DİTAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vural yaptığı konuşmada, DİTAM’ın toplumsal barışa katkısına dikkat çekti. Vural, “Toplumsal barışın hakkaniyetli bir şekilde sağlanması lazım, Kürt halkının hak ve hukukunun resmi olarak Türkiye Cumhuriyeti tarafından tanınması lazım diye düşünüyoruz. Sivil toplum örgütü olarak bu konuda üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

Vural ve Kaya yer almadı

Konuşmaların ardından Dernek Organları Asil ve Yedek Üyeleri seçildi. Tek listeyle gidilen seçimde DİTAM Yönetim Kurulu üyeliğine Mesut Azizoğlu, Sedat Yurtdaş, Meral Özdemir, Ahmet Özmen, Nevin Soyukaya, Mahmut Bozarslan, Sevim Vural, Mahmut Lezgin Yalçın, Dilan Kaya, Barış Yavuz ve Cihan Ay oybirliğiyle seçildi. DİTAM'ın yeni başkanı Mesut Azizğlo oldu.

Yeni yönetimde Mehmet Vural ile Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya yer almadı. (Amida Haber)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.