Diyarbakır Dağkapı’da Kobani Davası protestosu için bekleyiş sürüyor

Diyarbakır Dağkapı’da Kobani Davası protestosu için bekleyiş sürüyor
Diyarbakır’da Kobane Davası’nda siyasetçilere verilen cezalar kitlesel bir şekilde protesto edilirken, açıklama için ses aracı bekleniyor

AMİDA HABER- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Kobanê Davası’nda siyasetçilere verilen cezalara dair Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Dağkapı Meydanı'nda kitlesel açıklama yapılacak.

kobani-protesto-dagkapi-diyarbakir.jpeg

DEM Parti Kobane Davası’nda Selahattin Demirtaş ve Kürt siyasetçilere verilen ağır cezalara karşı Diyarbakır, Adana ve İstanbul’da demokrasi talebiyle buluşmalar gerçekleştiriyor.

Diyarbakır Dağkapı'da saat 16.00'da gerçekleştirilen buluşma, Adana’da Barbaros Mahallesi temsilcilik önünde saat 17.00'de, İstanbul Esenyurt Meydanı'nda ise saat 17.00'de gerçekleştirilecek.

“Gezi'den Kobanî'ye Can Atalay'dan Kavala'ya tüm eşitsizliklere ve adaletsizliklere karşı ortak ses” şiarıyla düzenlenen buluşmalarda demokratik siyasetin önünün tıkanmasın tepki gösterilecek.

DEM Parti’nin Diyarbakır buluşmasının adresi olan Dağkapı Meydanı’nda bir araya kitle açıklama yapmak için toplandı.

DEM Parti’nin Diyarbakır Dağkapı Meydanı’nda "Herkes için özgürlük, herkes için demokrasi” talebiyle yapılan eyleme, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, DEM Parti milletvekilleri Saliha Aydeniz, Sinan Çiftyürek, Diyarbakır Büyükşehir eşbaşkanları Serra Bucak, Doğan Hatun ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Kobane Davasında verilen cezaları protesto etmek için düzenlenen buluşmada bir araya gelen yurttaşlar sloganlarla tepkilerini dile getiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.