Eğitim-Sen’den ‘zil’ tepkisi: Nefret suçu!

Eğitim-Sen’den ‘zil’ tepkisi: Nefret suçu!

Diyarbakır’da 'salavatlı' okul zilinin değiştirilmesini isteyen 3 Eğitim-Sen üyesi hakkında soruşturma açıldı. Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi, “Sendikamıza yönelik nefret suçu niteliğindeki söylemleri kınıyoruz” dedi.

AMİDA HABER - Diyarbakır Piri Reis Ortakoulu’nda, okul zili Eğitim-Sen ile Eğitim Bir –Sen’i karşı karşıya getirdi. Zili eleştiren Eğitim-Sen üyesi 3 öğretmen hakkında soruşturma açılması gerginliğe neden oldu. Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi, gerginlikten Eğitim Bir-Sen’i ve okul yönetimini sorumlu tuttu.

‘Kendilerine iade ediyoruz’

Eğim-Sen Diyarbakır Şubesi’nden yapılan açıklamada, okul müdürünün asli görevinin işyeri barışını sağlamak olduğu vurgulandı. Açıklamada, okul müdürünün otoriter, keyfi ve mobinge varan ayrıştırıcı uygulamalarına dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi: “Eğitim emekçileri nazarında yok hükmünde olan kendi koltuk ve makamları uğruna kamu emekçilerini sefalet koşullarına mahkûm eden Eğitim Bir Sen’in bu hukuksuz ve keyfi uygulamalara karşı çıkması gerekirken sırf kendi üyeleri diye okul müdürünü sahiplenerek olayı başka bir zemine çeken başkan ve yöneticilerinin sendikamıza yönelik nefret suçu niteliğindeki söylemlerini kınıyor ve kendilerine iade ediyoruz.” (Amida Haber)

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.