Diyarbakır Araştırma başhekimi: KBB’ciler parayla estetik yapıyor

Diyarbakır Araştırma başhekimi: KBB’ciler parayla estetik yapıyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, KBB ameliyatlarının bir hafta boyunca yapılmaması kararı ile ilgili konuşan Başhekim Süleyman Öden, KBB uzmanlarını suçladı. Öden, “Estetik dışında kimseye bakmıyorlar” dedi.

AMİDA HABER- Bir yıla yakın süredir vekil başhekimle yönetilen Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kriz devam ediyor. Son olarak, hastanede bir hafta boyunca Kulak Burun Boğaz (KBB) ameliyatı yapılmaması kararı alındı. KBB uzmanları, idarenin mobingine maruz kaldıklarını, sözleşmelerine aykırı şekilde ilçelerde görevlendirildiklerini, ameliyathane kapalı olduğu için işlerini yapamadıklarını iddia etmişti.

‘Hastaları muayene etmiyorlar’

Konu ile ilgili Amida Haber’e konuşan Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı ve Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Başhekimi Süleyman Öden, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Hastanede görevli bazı KBB uzmanlarını “estetik dışında ameliyat yapmamakla” suçlayan Öden, “Bu arkadaşlar bir yıl boyunca ne ameliyatı yapmışlar? Gelin hep birlikte bakalım. Estetik ameliyat dışında kimseye bakmıyorlar. Silvan’dan gelen gariban insanın ne suçu var. Bir yıldır kulak akıntısı çeken insanı muayene bile etmiyorlar. Çünkü parası yok.”

‘1 yıldır kulak ameliyatı bekleyenler var’

kbb-muayene.jpg

Hastanedeki KBB uzmanlarının “burun estetiği dışında” ameliyat yapmadığını iddia eden Öden, şunları söyledi: “Kulak ameliyatı için bir yıldır bekleyen insanlar var. Burun estetiği dışında bir şey yapmıyorlar. Vatandaş aylardır polikliniklerde randevu bulamıyor. Uzun süredir bekleyen vatandaşlarımız vardı. Bu nedenle ameliyatları bir hafta erteledik. Kaldı ki bu ameliyatlar çok acil ameliyatlar değil. Acil ameliyatlar zaten yapılıyor. Bu arkadaşların fazla ses çıkarmasının nedeni birçoğu estetik için peşin para aldı. Şimdi bu ameliyatları yapamazlarsa hastalarla karşı karşıya gelecekler. Çünkü para veren adam sorgular. Bunların derdi para aldıkları kişi ile sorun yaşamamak.”

Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Öden

suleyman-oden.jpg

‘Kulağı akan insan randevu alamıyor’

Geçmiş aylarda diğer bölümlerde de ameliyat iptaline gittiklerini kaydeden Öden, şunları ifade etti: “Kimse KBB’çiler gibi ses çıkarmadı. Estetik adı altında vatandaşlardan para alıyorlar. Bu durumu defalarca polise bildirdik. Kaç defa operasyon yaptılar. Ama o kadar profesyoneller ki yakalanmıyorlar. Bazıları parayı sekretere veriyorlar. Parasız hiçbir işlem yapmıyorlar. İki yıldır kulağı akan insana randevu vermiyorlar. Şuan iki ameliyathaneden biri tadilatta. Öncelikli olmayan ameliyatları bir hafta erteledik. Ama bunların derdi başka.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum