Diyarbakır Diş Hastanesinden yeni hizmet: Sayılı hastanede var

Diyarbakır Diş Hastanesinden yeni hizmet: Sayılı hastanede var
Diyarbakır’da 2017 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi diş tedavisini kolaylaştıran yeni bir hizmete başladı.

AMİDA HABER - Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Restoratif Diş Tedavisi, Ağız- Diş ve Çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Endodonti birimleriyle koruyucu ve tamamlayıcı ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunan Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Türkiye’de sayılı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde bulunan, Üç boyutlu görüntüleme yöntemi Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi (KIBT) cihazını hastane envanterine ekleyerek, vatandaşların hizmetine sundu.

diyarbakir-dis-hastanesi2.jpg

Cihaz sayılı hastanede bulunuyor

Hastane tarafından yapılan açıklamada, “Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi branşında ise ilk muayene ile birlikte tanıda yardımcı görüntüleme teknikleri kullanılarak mevcut patolojik durumun saptanması veya rutin ağız- diş sağlığı taramaları gerçekleştirilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte görüntüleme yöntemlerinde de yeniliklerin tanı ve tedavide yer aldığını görmekteyiz. Hastanede mevcut iki boyutlu Panoramik Radyografi ve Periapikal Radyografi tekniklerine ilave olarak İl Sağlık Müdürlüğü ve Başhekimliğin çabaları sonucunda Diş Hekimliğinde kullanım alanı oldukça geniş olan ve Ülkemizdeki sayılı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde bulunan, Üç boyutlu görüntüleme yöntemi Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi (KIBT) cihazı hastane envanterine eklenerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Baş-boyun bölgesindeki implant planlaması ve operasyonları, gömülü diş cerrahileri, kist, tümör operasyonları, kök- kanal tedavileri ve ortodontik tedavi planlamalarında Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi cihazının hizmet vermeye başlamasıyla, tedaviler daha etkili şekilde yapılmaktadır. “ denildi.

diyarbakir-dis-hastanesi.jpg

Çocukların tedavisinde çok önemli

Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi cihazının, tedavi planlamasında da yol gösterici olması nedeniyle büyük bir öneme sahip olduğu belirtilen açıklamada, “Çocuklarda tedavinin sağlıklı yapılabilmesi için gereken hareketsizlik ile uyumun olmaması durumunda, engelli hastalarda ise hastane bünyesinde hizmet veren ameliyathanede genel anestezi altında yapılan çoklu tedavi işlemleri öncesinde tedavi planlamasında diş hekimlerinin büyük yardımcısıdır.” ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum