Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi yeni yıla başhekimsiz girdi

Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi yeni yıla başhekimsiz girdi

Günde 10 bin hastanın tedavi edildiği, bölgenin en büyük hastanelerinden olan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni yıla da başhekimsiz girdi.

AMİDA HABER- Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki başhekim krizi sürüyor. Bölge illerine hitap eden hastane günde 200 ameliyat yaparken, günlük 10 bin hastaya tedavi hizmeti veriliyor. Ancak bölgenin “sağlık üssü” konumundaki hastane 21 Ekim’den bu yana başhekimsiz yönetiliyor.

Yeni yılda da başhekim yok

3 ayı aşkın bir süredir başhekimsiz yönetilen hastane yeni yılda da aynı sorunla girdi. İddiaya göre Ak Partili bazı siyasetçiler ile Sağlık Müdürlüğü yetkilileri arasında isim konusunda anlaşma sağlanmadığı bu nedenle başhekim atamasının geciktiği belirtiliyor.

Eğitim Araştırma Hastanesinde ne olmuştu?

Hastaneyi vekaleten 3 başhekim atamasına götüren süreç, 21 Ekim tarihinde Başhekim Muhammet Asena’nın sözleşmesinin dolması ile başladı. Sağlık Bakanlığı Asena’nın sözleşmesini yenilemedi. Bir süre başhekimsiz kalan hastaneye, Hastanenin Personel Daire Başkanı İhsan Esmer vekaleten atandı. Esmer, 13 Aralık’a kadar Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni vekaleten yönetti. Daha sonra Sağlık Müdürlüğü KBB uzmanı ve Sağlık Hizmetleri Başkan yardımcısı Serkan Dedeoğlu’nu görevlendirmişti. 4 günlük atamanın ardından Sağlık Müdürlüğü bu defa uzman doktor Süleyman Öden’i başhekim olarak atadı. Öden’in vekalet süresi belirtilmedi, “başhekim atanıncaya kadar” ibaresi kullanıldı.

İl Başkanı ile Sağlık müdürü açıklama yapmıştı

Bu arada Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın ile İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu önceki hafta yaptıkları açıklamada başhekim sorunun çözüleceğini söylemişti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.