Diyarbakır Tabipler Odası duyurdu: Öğrencilere burs verecek

Diyarbakır Tabipler Odası duyurdu: Öğrencilere burs verecek

Diyarbakır Tabipler Odası, Tıp Fakültesinde okuyan öğrencilere 10 ay boyunca 1000 TL’lik burs verileceğini duyurdu.

AMİDA HABER- Diyarbakır Tabipler Odası bir ilke imza attı. Tabipler Odası, Tıp Fakültesinde okuyan veya Diyarbakırlı olup diğer illerde tıp fakültesi okuyan adaylar için burs programı başlattı. 10 aylık burs programı için aylık 1000 TL verilecek.

Tabipler Odası'ndan burs açıklaması

Tabipler Odası Diyarbakır Şubesi burs programıyla ilgili sosyal medya hesaplarından duyuru yaptı. Yapılan duyuruda, “ Şehrimizdeki tıp öğrencilerini maddi olarak desteklemek için burs komisyonu kurmuş bulunmaktayız.2023-2024 eğitim dönemi için en az 25 tıp öğrencisine burs vermeyi hedeflemekteyiz. Bursun sürekliliği için Diyarbakır Tabip Odası’nın bağış hesabına katkıda bulunabilirsiniz.

burs.jpg

Hesap adı: Diyarbakır Tabip Odası

İban:TR79 0001 5001 5800 7319 6478 14 ( Açıklama kısmına Burs bağışı yazmanızı rica ederiz ) Katkılarınız için teşekkürler.

Özelde bölgemizde genel olarak tüm ülkede yaşanan ekonomik kriz koşulları toplumun bazı kesimleri için daha da ağır şartlar oluşmasına neden olmaktadır. Sosyal adaletin olmadığı ülkelerde dezavantajlı ailelerin çocuklarının yüksek öğrenim görmesi sürdürülebilir olmayabilir. Bu durum tıp eğitimi gibi uzun ve maliyetli olan alanlarda daha da zorlaşmaktadır. Ekonomik zorlukların üstesinden dayanışmayla geleceğimize olan inançla Diyarbakır Tabip odası olarak bir burs kampanyası başlatıyoruz. Bu burs kampanyasıyla amacımız dezavantajlı durumdaki tıp öğrencilerine bir nebze de olsa nefes olabilmektir. Öncelik hedefimiz kentimizdeki tıp fakültesi öğrencileri olmakla birlikte ikinci hedefimiz kentimizden başka bir şehre tıp eğitimi için gitmiş olan geleceğin hekimleri ile dayanışmaktır. Bursiyer öğrenciler belirlenirken depremzede olma kriteri öncelik olarak değerlendirilecektir.

'İhtiyaç sahibi kişilerine verilecek'

Bu kampanyamızın süreğen olması için başta meslektaşlarımız olmak üzere toplumun tüm kesimlerinden destek bekliyoruz. Desteğin miktarı kadar düzenli olması da bu kampanyamızın başarısını etkileyecektir. İhtiyaç sahibi tüm öğrencilerin bursa ulaşmasının sağlanması ile kampanya amacına ulaşmış olacaktır.

Sosyal dayanışmanın toplumu ayakta tuttuğu gerçeğiyle; dayanışmanın incelik olduğu, sakladığımızın değil paylaştığımızın bizim olduğu bilinciyle herkesi kampanyamıza el vermeye davet ediyoruz” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.