Şırnak’ta 1 Mayıs’a kadar yasak ilan edildi

Şırnak’ta 1 Mayıs’a kadar yasak ilan edildi
Şırnak Valiliği Beytüşşebap ilçesi Altındağları bölgesinin 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiğini açıkladı.

AMİDA HABER- Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, Beytüşşebap ilçesinin Altındağları bölgesinin 17 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında 15 gün özel güvenlik bölgesi olarak ilan edildiği duyuruldu.

Valilik açıklamasında, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, şiddet olaylarının meydana gelmesinin önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuz bir durumun önüne geçilebilmesi amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11'inci maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesine istinaden Altındağları bölgesinin, bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların, bölgedeki yasa dışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından 17 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında 15 gün özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini bildirildi.

Yasak kararı alınan bölgenin koordinatlarının Valiliğin internet sitesinden paylaşıldığı belirtilen açıklamada, bu bölgelere vatandaşların gece ve gündüz girmemelerinin can ve mal güvenlikleri açısından önem taşıdığı söylendi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.