Diyarbakır’da 80 milyonluk araçlar çürümeye terk edildi

Diyarbakır’da 80 milyonluk araçlar çürümeye terk edildi

Diyarbakır’da yedieminlerde bulunan 80 milyon değerindeki araçlar çürümeye terk edildi. Otopark sahipleri, 1 Kasım’dan itibaren yürürlüğe giren hacizli malların tasfiyesi ile ilgili yasanın uygulanmasını istiyor.

AMİDA HABER - İcra ve İflas Kanunu'na eklenen geçici 20. maddeyle yedieminlerdeki araçların tasfiyesi ile ilgili yasal düzenleme 18 Kasım’da Resmi Gazete’de yayınlandı. Yasanın 1 Kasım’dan itibaren uygulanması bekleniyordu, ancak 3 aydır herhangi bir gelişme yaşanmadı. Diyarbakır’da yediemin olarak çalışan otoparklar, yasa uygulanmadığı için yüzlerce aracın çürümeye terk edildiğini söyledi.

yeddiemin-diyarbakir2.jpg

‘300 araç, bin 500 motosiklet’

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’ndeki bir otoparktaki 300’den fazla araç, bin 500 adet motosiklet yıllardır sahiplerini bekliyor. Tahmini değeri 80 milyon üzerinde olan araçlar, çürümeye terk edildi. Yediemin Otoparkı’nı işleten Sinan Akak, “Bu kadar aracın burada çürümesine vicdanımız el vermiyor. Çünkü milyon değerindeki araçlar burada çürüyor. Bu arabaların burada yatması aynı zamanda bizim için de bir zarardır. Sonuçta yerimi yıllardır meşgul eden araçlar var. Adalet Bakanlığımızın bu konu hakkında bir adım atmasını rica ediyoruz” dedi.

yeddiemin-diyarbakir4.jpg

‘80 milyonluk araçlar’

Otoparktaki hacizli araçların 80 milyon değerinde olduğunu belirten Akak, şunları söyledi: “Otoparkımızda yatan araçlardan kimisinin şirketi batmış, kimisi hacizli olmuş. Pek nadir de olsa elektrik ve su faturasını ödemeyip aracına haciz gelen var. Onun için bence bu araçların bir an önce sıcak paraya dönüştürülmesi gerekiyor. 7 milyon değerindeki araçlarımız, 2 milyonluk, gibi toplam 80 milyon değerinde 300 araç otoparkımızda yatıyor. O da Diyarbakır’da sadece bir tane yediemin otoparkında. Bunu 81 ile sadece çarparsak dudak uçuklatan bir rakam ortaya çıkıyor” dedi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.