Diyarbakırlı yazardan çocuklar için proje

Diyarbakırlı yazardan çocuklar için proje
Diyarbakırlı yazar Devran Sinanoğlu dezavantajlı çocuklara dönük bir proje geliştirdi.

Yazar ve şair Devran Sinanoğlu, 21 proje için çalışmalarını sürdürüyor. Hedefinin 'Diyarbakır İçin 21 Proje' olduğunu belirten Sinanoğlu 16. Projesini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki Kadın Konukevlerinde, anneleriyle birlikte kalan 0-12 yaş arasındaki çocuklara yönelik Masal Eğitim Kurumları (Kreş ve Gündüz Bakım Evi) ile beraber yürüttüğü "Minik Kalpleri Sevindirelim" çalışmasını gerçekleştirdi.

Proje kapsamında çocuklara öykü, masal, boyama kitabı, boyama kalemi hediye edildi. Çocukların hediyelerini yazar Devran Sinanoğlu ve Masal Eğitim Kurumları kurucu müdürü Dicle Bahadır ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyarbakır İl Müdürlüğüne teslim ettiler.

Konuyla ilgili konuşan Sinanoğlu "Anneleri ile birlikte kadın sığınma ve kadın konukevlerinde kalan çocuklarımız ne yazık ki toplumumuzun büyük bir kesimi tarafından unutulmuş durumda. Oysa bu çocuklar bizim yarınımız, geleceğimiz. Geleceğini unutan toplumlar tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolup giderler. Bizim amacımız toplumumuza, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hatırlatmak. Bizim amacımız başkalarının kaderini yaşamak zorunda kalan çocuklarımızın varlığını belleklerde yer ettirmek. Bizim amacımız çocuklarımızın ve annelerinin toplumun birer ferdi olduğunu unutmuş olan insanlara hatırlatmak. Çocuklarımızın geleceği için çalışmalarımız devam ediyor. 'Minik Kalpleri Sevindirelim' projesi ile bize desteklerini esirgemeyen ve çocuklarımız için her türlü fedakarlıkta bulunan Masal Eğitim Kurumlarına teşekkürü bir borç bilirim. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Böyle duyarlı eğitim kurumlarımızın olması mutluluk verici" şeklinde konuştu.

Masal Eğitim Kurumları kreş ve gündüz bakımevi kurucu müdürü Dicle Bahadır ise; "Böylesine güzel ve anlamlı bir projede yer almak şahsım ve kurumum adına onur verici bir duygu. Biz Masal Eğitim Kurumları kreş ve gündüz bakımevi olarak yıllardır çocukların yüzündeki gülümsemeye vesile olmaktan öte mutluluk olamaz, düşüncesiyle çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldık. Hele söz konusu çocuklar olunca bunu kendimize bir misyon olarak görduk. Bizi bu ulvi projeye dahil ettiği için Sayın Devran Sinanoğlu'na teşekkürü bir borç bilirim." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.