“DEPREM VE DIŞ MİHRAKLAR (!)”

”Depremi yapay tetikleyen bir silah var mıdır?” Açıklama yapacağım ama şimdiden peşinen diyeyim: BÖYLE BİR SİLAH YOKTUR. Heyecan yapmayın. :) Depremi yapay tetikleme konusunda üzerinde en fazla spekülasyon yapılan ve “silah” olarak adlandırılan program. HAARP’tir.

High-frequency Active Auroral Research Program yani ”Yüksek Frekanslı Aktif Kutup Işığı Araştırma Programı” dır. Başta Nicola Tesla gibi bilim insanları olmak üzere, NAZİ ALMANYASI, Sovyetler Birliği ve Norveç bu araştırmaları yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir.

Amerika, bu araştırmaya çok sonradan katılmıştır. ABD’nin Alaska Eyaleti’nde bulunan ve Alaska Üniversitesi’nin Jeofizik ve Astrofizik Enstitüsü’ne bağlı sivil bir projedir. İçinde “JEOFİZİK” geçtiğinden, otomatik olarak aklımıza deprem de geliyor olabilir ama ilgisi yok.

Rusya’nın kuzeyinde, Norveç’in kuzeyinde ve ABD’nin kuzeyinde yani Alaska’da olmasının nedeni ise, uzay fiziği deneylerinin genellikle manyetik kutba yakın bölgelerde yapılmasıdır. Sonuç olarak HAARP; atmosferin en üst kısmı olan iyonosfer tabakasını incelemek amacıyla kurulmuş bir deney tesisidir.

HAARP, tam kapasiteyle çalıştığında 3,6 MegaWat güçte radyo dalgası gönderebiliyor. HAARP’ın bütün enerjisini bir noktaya odaklasanız bile, bir çakıl taşını yerinden oynatamazsınız.

Bazı bilim insanları da, bedelli askerlik yaptıklarından mıdır ya da reklam yapmak için midir, bilmiyorum ama bunu dile getiriyorlar. Çok ayıp! Bir iddianın bir bilim insanı tarafından söyleniyor olması, söylenenin bilimsel olduğu anlamına gelmez. Fiziki kanıt ve ispat yoksa; o bilim değil, sadece bir görüştür ve bilimsel bir değeri yoktur.

Deprem Ülkesiyiz. Tedbir almıyoruz, denetim konusunda tembel, hantal ve umursamazız. Deprem konusunda bilinçlenmek, depremde en az zararı alacak teknolojiyi üretmek ve depreme hazırlıklı olmak yerine, depremi de “DIŞ MİHRAKLARA” bağlamak; bilime, vicdana ve imana terstir.

Tabi bu durum yani “ABD’nin sözde süper teknolojik gizli silahlarının olması korkusu” , ABD’nin işine geliyor. Vahşi Kapitalizmin “korku salma” konusundaki uzmanlığı HAARP değil; PSİKOLOJİK HARP SAVAŞI uzmanlığıdır. Düşmeyelim.

Hırsız müteahhitler, sorumsuz belediye denetçileri ve imza sahipleri, DIŞ MİHRAKLARDAN daha tehlikelidir. Unutmayın. Ve Yine Unutmayın: #DEPREMÜLKESİYİZ

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum